Translate Переклад

понеділок, 30 травня 2016 р.

До уваги внутрішньо переміщених осіб( ВПО): як отримати безоплатну юридичну підтримку?

2014 рік в історії України став роком викликів щодо територіальної цілосності України,  держава стикнулась з проблемою анексії територій та виникнення збройного конфлікту на Сході країни, у зв'язку з масовими порушеннями прав людини на вказаних територіях, вииникло явище внутрішнього переміщення. 
 Причиною вимушеного переміщення населення України на безпечні для життя території всередині країни стали насильна та протиправна анексія Російською Федерацією автономної республіки Крим та міста Севастополь( у лютому - березні 2014 року) та агресія Російської Федерації на Сході України, що почалась у липні 2014 року.
Зважаючи на довготривалість  та незавершеність збройного конфлікту на Сході України, непереривно зростаючу кількість ВПО, держава не є спроможною самотужки, без допомоги міжнародних гуманітарних організацій та відповідних європейських структур, оперативно реагувати на потреби ВПО, зокрема на доступ  переселенців до безпечних територій всередині країни, доступ до житла, доступ до комплексу соціальних та юридичних послуг.
За даними Мінсоцполітики України, станом на початок квітня 2016 року, структурними підрозділами соціального захисту населення взято на облік 1 760 972 переселенців або 1 407 382 сім'ї з Донбасу і Криму.
За інформацією Департаменту соціальної політики Вінницької облдержадміністрації, з березня 2014 року по січень 2015 року до Вінницької області перемістилось 8573 сімей переселених громадян.
Вінницька міська громадська організація «Вінницька правозахисна група»(ВПГ), з червня 2015 року по теперішній час, надає безперервну безкоштовну юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалому від конфлікту населенню України.
Таку можливість організація отримала завдяки фінансовій підтримці Датської Ради у справах біженців в Україні,  Всеукраїнської благодійної фундації "Право на захист», Представництва Верховного Комісара ООН з питань біженців в Україні, Представництва Європейської Комісії в Україні.
Впродовж 2015 року 7 юристів Вінницької правозахисної групи надавали юридичну підтримку населенню Вінницької, Черкаської та Чернівецької областей. З лютого 2016 вказані послуги надаються 3- ома юристами ВПГ у Вінницькій, Черкаській та Луцькій областях. З червня 2016 року юристи ВПГ надаватимуть послуги ВПО, що мешкають на території Хмельницької області.
Переселенцям не потрібно «розшукувати» юристів задля реалізації свого права на отримання безоплатної юридичної підтримки: фахівці діють таким чином, аби «доставити» свої послуги тим, хто того потребує через організацію виїзних мобільних юридичних клінік в місця масового проживання ВПО.
Лише тісна співпраця юристів Вінницької правозахисної групи з відповідними органами державної влади та громадськими організаціями, що опікуються проблемами ВПО, надає можливість охопити послугами з безоплатної юридичної підтримки  якомога більшу кількость переселенців.
Так, у січні- квітні 2016 року юристами організації надано вказані послуги 322 громадянам у Вінницькій, 288 –у Волинській та 291- у Черкаській областях.
З початку 2016 року мобільні клініки здійснили виїзди до м. Ладижин,  Немирівського району, до населених пунктів Козятинського району,  Могилів-Подільського району, Немирівського району, до м. Калинівка,м. Погребище, м. Літин, м. Хмільник. Юридичні консультації отримало  350 осіб.
В перелік юридичних питань, з яких переселенці найчастіше звертаються за підтримкою, входять наступні:
-питання соціального захисту;
-питання спадщини;
-питання з прав дитини;
- питання з розлучень, виплати аліментів;
- питання з свободи пересування;
- питання з реалізації права на доступ до медичної допомоги;
- питання з оформлення документів( свідоцтва про народження, свідоцтва про смерть, паспорт, атестат, інші документи).

Якщо ви є внутрішньо переміщеною особою (переселенцем) та мешкаєте на території Вінницької, Черкаської та Хмільницької областей, ви можете отримати доступ до кваліфікованої та безкоштовної юридичної підтримки, зателефонувавши в робочі дні( Понеділок- П’ятниця, з 10:00 до 13:00  та з 14:00 до 17:00) за номерами:

м. Вінниця:                 (067) 9040972- Євген;
м. Черкаси:                 (097) 1432639- Катерина;

           м. Хмільницький:      (097)2728242-Роман.

Немає коментарів:

Дописати коментар