Translate Переклад

понеділок, 2 червня 2014 р.


        СЛІДАМИ "ПОРНОСПРАВИ"

"Порносправа" Дмитра Гройсмана  вже давно стала своєрідним лакмусовим папером щодо перевірки дотримання законності в Україні.

Та чому слідчий відділ прокуратури Вінницької області вдруге  "прикриває" кримінальне провадження у справі про незаконне притягнення до кримінальної відповідальності завідомо невинного Гройсмана Дмитра Леонідовича?Вінницька правозахисна група раніше повідомляла громадськість про те, що 12 серпня 2013 року Вінницький міський суд Вінницької області, за головування судді    Ковбаси Ю.П., за участю прокурора Калитко В.В. виправдав Гройсмана Дмитра Леонідовича за відсутності в його діях складу злочину і визнав невинуватим у поширенні порнографії.

В суді першої інстанції справа розглядалась  два з половиною   роки, було проведено 73 судових засідання, за перебігом справи спостерігали українські та міжнародні громадські організації, міжнародні інституції.  
За життя Дмитро Гройсман був впевнений, що "порносправу" бездарно "зшито"  системою спеціально для нього, з метою переслідування за активну життєву позицію та правозахисну діяльність. Дмитро вірив в те, що йому вдасться добитись справедливості, що, зрештою, суд його виправдає. Але сталося так, що життя відомого правозахисника обірвалось раніше, аніж судом було досліджено всі  необхідні обставини для постанови  виправдального вироку -  05 серпня 2013 року Дмитро Гройсман пішов з життя за обставин, які держава Україна відмовилась розслідувати.  Міліція, прокуратура, судово- медична експертиза, свідки смерті Дмитра Гройсмана вдалися до неймовірних "чудес" нелюдяності та беззаконня з тим, щоб  перешкодити розслідуванню обставин смерті відомого правозахисника. нерозслідування обставин смерті Дмитра Гройсмана

08 травня 2014 року суддя Вінницького міського суду Вінницької області Чернюк І.В. частково задовольнив скаргу адвоката Гурковської Наталії Володимирівни, що представляє інтереси потерпілої Побережець Світлани Юріївни, на постанову слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу прокуратури Вінницької області, юриста 2-го класу, Стопінчука О.О. від 26.03.2014 року про закриття кримінального провадження  №42013010010000436 внесеного до ЄРДР від 04.09.2013 року за ст. 372 ч.1 Кримінального Кодексу України по факту притягнення завідомо невинного Гройсмана Дмитра Леонідовича до кримінальної відповідальності та виніс відповідну ухвалу, якою скасував постанову слідчого Стопінчука О.О. та повернув справу на додаткове розслідування.

Нагадаю, що вперше шлях з незаконного закриття вказаного кримінального провадження випробував старший слідчий в особливо важливих справах слідчого відділу прокуратури Вінницької області, юрист 1-го класу, Александров О.К., який 22.11.2013 року виніс постанову про закриття вказаного кримінального провадження. Старший слідчий прокуратури старанно  втиснувся в процесуальні терміни, але з дотриманням законності під час розслідування в кримінальному провадженні якось не склалось.
Тому "юридична праця" слідчого прокуратури Александрова О.К. потерпіла фіаско- 30 грудня 2013 року суддя Вінницького міського суду Вінницької області Вишар І.Ю. скасував  постанову старшого слідчого прокуратури Александрова О.К., про що виніс відповідну ухвалу (  ухвала судді Вишара І.Ю).
Під час проведення розслідування у вказаному кримінальному провадженні старший слідчий пркуратури Александров О.К.  "забув" визнати Побережець С.Ю. потерпілою та допитати її, допитати ініціатора слідчих дій у кримінальному провадженні, а саме заявника - співкоординатора Громадської організації "Центр Соціальна Дія" Федорович І.Ю., допитати співробітників Вінницької правозахисної групи,  осіб, що приєднались до заяви співкоординатора Громадської організації "Центр Соціальна Дія" Федорович І.Ю.( свідків з боку заявника). Старший слідчий прокуратури Александров О.К. також не обтяжив себе наданням правової оцінки діям слідчих УМВСУ у Вінницькій області Руденко Д.С., Солдатова О.Б., прокурорів Добросердова А.Р.,Соловйова О.В., Калитко В.В. Під час проведення розслідування у кримінальному провадженні старший слідчий прокуратури Александров О.К. не надав правової оцінки щодо призначення та проведення так званої мистецтвознавчої експертизи  та не утруднив себе тим аби перевірити кваліфікацію та освіту  Безбаха І.В.-людини, яка назвала себе експертом, а насправді- самозванця, прізвище якого відсутнє в реєстрі атестованих судових експертів Міністерства Юстиції України. Такого роду амнезія, а в народі просто забудькуватість, у випадку слідчого прокуратури, скидається на недотримання норм чинного законодавства під час проведення розслідування у кримінальному провадженні та професійну невідповідність.

Слідчий  в особливо важливих справах слідчого відділу прокуратури Вінницької області, юрист 2-го класу, Стопінчук О.О. примудрився вдруге, за неповних вісім місяців, незаконно "прикрити" вказане кримінальне провадження, про що 26.03.2014 року він виніс відповідну постанову. Під час проведення розслідування у вказаному кримінальному провадженні слідчий прокуратури Стопінчук О.О., нібито за законом ланцюгової реакції, скопіював незаконні дії свого попередника- за майже вісім місяців розслідування він так і не спромігся  допитати ініціатора слідчих дій-заявника- співкоординатора Громадської організації "Центр Соціальна Дія" Федорович І.Ю. про обставини даного кримінального правопорушення. Нагадаю, що 14.02.2014 року прокурор СВ прокуратури Вінницької області Шаргало В.А. задоволив клопотання адвоката Гурковської Н.В. про допит свідків Федорович І.Ю та Закревської Є.О. В суді слідчий прокуратури Стопінчук О.О. пояснив, що надсилав заявнику за місцем проживання повістки та неодноразово телефонував, викликав на допит, та(за словам слідчого прокуратури) заявник весь час вигадував нові причини неявки для проведення слідчих дій. У присутніх в залі суду могло скластись враження, що через таке, нібито безвідповідальне, ставлення заявника до ініційованого ним кримінального провадження слідчий почувався скривдженим та  обуреним, майже не плакав. Але суддя Вінницького міського суду Вінницької області Чернюк І.В. нагадав слідчому прокуратури, що останній не вжив всіх передбачених відповідним законом заходів для проведення допиту свідків, а саме, не звернувся до суду з клопотанням про здійснення приводу щодо свідків Федорович І.Ю. та Закревської Є.О.
Суд зауважив, що  слідчий прокуратури Стопінчук О.О. не виконав ухвалу суду від 30.12.2013 року та не надав правової оцінки щодо призначення та проведення так званої мистецтвознавчої експертизи  та не утруднив себе перевіркою компетенції самопроголошеного експерта Безбаха І.В. 
Відтак, розслідування в кримінальному провадженні №42013010010000436 внесеного до ЄРДР від 04.09.2013 року за ст. 372 ч.1 Кримінального Кодексу України доведеться продовжити та виконати всі вказівки суду.
Цікаво, які причини вигадає слідство аби знову закрити таке небажане для прокуратури кримінальне провадження? Дочекаємось новин від слідства, керівними принципами якого на сьогодні залишається "верховенство неправди та словоблуддя".
Вінницька правозахисна група і надалі інформуватиме суспільство про перебіг розслідування у вказаному кримінальному провадженні.
                                             АвторСвітлана Побережець,

                                   
     

Немає коментарів:

Дописати коментар