Translate Переклад

четвер, 5 грудня 2013 р.

Ладижин.
Міліція проти народу.
Систематична безкарність породжує нові злочини.

Вінницька правозахисна група неодноразово повідомляла про тортури громадян співробітниками Ладижинського міського відділу міліції. 
Широкого розголосу отримала трагічна історія про знущання над громадянином Бахтійором Алієвим,якого у листопаді 2011 року піддавали тортурам у Ладижинському райвідділі міліції- історія про знущання над громадянином Бахтійором Алієвим.
20 листопада 2012 року живими мішенями для Ладижинських правоохоронців стали громадяни Андрій Мельниченко та Віталій Левченко- вони абсолютно мирно та законно вимагали від роботодавця сплати заборгованості по заробітній платні, натомість, були жорстоко побиті співробітниками правоохоронних органів, після чого їх незаконно доставили до Ладижинського міського відділу міліції. -хто закриє Ладижинську катівню?
Громадянин  міста Ладижин Сергій Закреничний  змушений згадувати, як  23 вересня 2013 року, побитий міліцейським кийком, мив закривавлену підлогу в офісі СТО. Так для нього та його друзів, що завітали до офісу СТО, яке належить Сергієві, завершився  той вечір. Кров на підлозі  належала його товаришу Михайлу Зеленюку- це Ладижинські "правоохоронці", увірвавшись в приміщення офісу, скориставшись наручниками, нанесли удар по голові  Михайла. Останній так і не встиг зрозуміти, що відбувалось:через забійну рану голови та крововтрату чоловік знепритомнів та впав на підлогу.  Михайло прийшов до тями у Ладижинській міській лікарні, де через черепно- мозкову травму та переломи кісток носу змушений був "затриматись"  більше ніж на тридцять діб.
Сьогодні Михайло погано спить, вночі прокидається від жахливих снів, він скаржиться на головний біль та швидку стомлюваність.

Громадяни міста Ладижин розповіли представникам Вінницької правозахисної групи та журналістам, що ввечері 23 вересня, 2013 року, на територію СТО міста Ладижин, увірвались міліціонери, команди віддавали( як невдовзі зясувалось) старший лейтенант міліції Олександр Лаврук та майор міліції Сергій Бойко. Присутні в офісі громадяни не були поінформовані про причину візиту правоохоронців, натомість, всі присутні були побиті та в наручниках доставлені до Ладижинського міськвідділу міліції.
Сергій Закреничний припускає, що криваві події вересня 2013 року пов'язані зі спробою відняти його бізнес.
24 вересня 2013 року постраждалі громадяни  Сергій Закреничний та Михайло Зеленюк подали письмові заяви про злочин до Генеральної прокуратури України,прокуратури міста Ладижин, МВС України, ВВБ у Віницькій області.

У жовтні 2013 року жертви катувань з боку співробітників міліції отримали відповідь від прокурора смт. Тростянець Вінницької області Швеця А.І. про початок досудового розслідування у кримінальному провадженні за заявами Сергія Закреничного та Михайла Зеленюка. 

Старший слідчий прокуратури Тростянецького району, молодший радник юстиції Швець А.І. повідомив потерпілих  Сергія Закреничного та Михайла Зеленюка про те, що попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення,за якою проводиться досудове розслідування-  ч.2 ст.365 КК України:

  "Перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, за відсутності ознак катування, - 

карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років". Отже, досудове розслідування у кримінальному провадженні, що відкрито за заявами Сергія Зведенюка та михайла Зеленюка триває.

На жаль, статистика щодо катувань співробітниками правоохоронних органів громадян залишається жорсткою та безжальною, вочевидь, свідчить про системність катувань. Прокуратура, як правило, продовжує покривати злочинців. 
Відтак, за умов повної безкарності, кати у міліцейській формі продовжують «захищати» громадян України. 

Попри зростаючу кількість програних Україною справ у Європейському суді з прав людини, українська влада послідовно відмовляється визнавати факти застосування катувань, відмовляється розробляти та впроваджувати систему реабілітації та ре- соціалізації жертв катувань.

Вінницька правозахисна група закликає засоби масової інформації продовжувати інтенсивне висвітлення злочинів, здійснених співробітниками міліції.

Вінницька правозахисна група закликає Начальника УМВС України у Вінницькій області Віктора Русина припинити практику "кругової поруки" та безкарності міліціонерів.

Звертаємо увагу Омбудсмена України Валерії Лутковської на випадок катувань громадян України співробітниками Ладижинської міліції та закликаємо Уповноваженного ВР України з прав людини відкрити провадження за повідомленням про катування жителів міста Ладижин Вінницької області.

"Однією з головних функцій омбудсмана у світі є контроль за діяльністю виконавчих та інших органів державної влади шляхом розгляду скарг громадян на дії тих чи інших органів або посадових осіб, що призвели до порушення прав та свобод людини і громадянина. В цьому сенсі важливим невід’ємним правом омбудсмана є право проводити розслідування, у тому числі й за власною ініціативою, і на їх підставі вносити рекомендації щодо шляхів відновлення порушених прав у конкретному випадку, вносити пропозиції стосовно змін до законодавства або перегляду неправомірної адміністративної практики органів державної влади. Процедура звернення до омбудсмана максимально неформальна та гнучка, а доступ до нього є безплатним і відкритим для всіх громадян держави".

Вінницька правозахисна група, з моменту заснування у 2001 році, наполегливо бореться з усіма видами нелюдського поводження та катувань,надалі продовжуватиме надавати безкоштовну правову допомогу жертвам катувань.
Автор- Побережець Світлана,
+380 975854014,
svitlana.poberezhets@gmail.com


Немає коментарів:

Дописати коментар