Translate Переклад

понеділок, 30 вересня 2013 р.Міліція проти правозахисників


Майже 3 роки назад міліція пограбувала офіс Вінницької правозахисної групи.Правозахисники невпинно продовжують відвойовування права на справедливе правосуддя та кримінальне переслідування злочинців, які сьогодні продовжують перебувати на робочих місцях та здійснювати нові "подвиги".


Вінницька правозахисна група інформувала громадськість про те, що 15 жовтня 2010 року, групою осіб, що назвали себе працівниками міліції, було здійснено пограбування офісу правозахисної організації.

Отримавши дозвіл на огляд приміщення від господаря, міліціянти, знаючи, що все майно в офісі ВПГ належить цій громадській організації та Управлінню Верховного Комісара ООН у справах біженців, погрожуючи зломом вхідних дверей в офісне приміщення, під психологічним тиском на присутніх, отримали доступ до офісу, де грубо порушуючи закон, з перевищенням владних повноважень, розпочали вилучати… комп‘ютери та фінансову документацію ВПГ та інші робочі документи правозахисної організації.

Жодної постанови слідчого чи судді щодо проведення виїмки чи інших форм примусового вилучення майна ВПГ  представникам організації не було надано.

Зокрема, з офісу правозахисної організації, безпідставно було вилучено понад триста паперових файлів шукачів притулку - клієнтів ВПГ, яким  надавалась правова, соціальна, психологічна допомога.

Вилучене майно співробітники міліції відвезли в невідомому напрямку: нібито для експертизи.

         Крім конфіденційних матеріалів шукачів притулку, міліція викрала у ВПГ комп‘ютери із зафіксованими на них відео -результатами проведення численних інтерв‘ю з жертвами порушень міліцією прав людини.

    Також, в розпорядження міліції  незаконно потрапило конфіденційне листування між ВПГ та Європейськими судом з прав людини по наступних справах- Анатолій Кулик проти України, Юрій Заболотний проти України, Олексій Макаров проти України.

В результаті злочинного нальоту Вінницької міліції на офіс ВПГ було повністю паралізовано роботу організації, в тому числі,  подачу обов‘язкових звітів до податкових та інших державних органів.

Вінницька правозахисна група  звертає увагу суспільства, що міліція  все частіше використовує незаконні дії щодо громадянських активістів.

19 жовтня 2010 року Вінницька правозахисна група подала скаргу до Генеральної Прокуратури України - заяву про злочин – перевищення влади та службових повноважень, вчинений співробітниками міліції, які пограбували офіс ВПГ.

05 листопада 2010 року заступник прокурора м. Вінниці Добросердов А.Р. виніс постанову про відмову в порушенні кримінальної справи відносно працівників міліції.

04 серпня 2011 року Ленінський районний суд міста Вінниці (головуючий- Олійник О.М.) виніс постанову, в якій частково задовільнив скаргу Гройсмана Д.Л. та скасував постанову заступника прокурора міста Вінниці Добросердова А.Р. від 05 лисопада 2011 року про відмову в порушенні кримінальної справи відносно працівників міліції., матеріали справи повернуто прокурору Вінницької області для проведення додаткової перевірки.

01 вересня 2011 року колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Вінницької області у складі головуючого-судді Зайцева В.А., суддів Нагорняка С.П. та Старинця Ю.В., за участю прокурора Зонова С.М., представника скаржника- адвоката Гурковської Н.В., розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці матеріали  справи за апеляцією прокурора Зонова С.М. На постанову Ленінського  районного суду міста Вінниці від 04 серпня 2011 року, та винесла ухвалу, відповідно до якої задоволена апеляція прокурора Зонова С.М., скасована постанова суду першої інстанції, Гройсману Д.Л.відмовлено в задоволенні його скарги.

07 червня 2012 року, в м. Києві, колегія суддів судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі головуючого Лагнюка М.М., суддів Франтовської Т.І., Кравченка С.І.,за участю прокурора Сингаївської, скаржника Гройсмана Д.Л. та представника скаржника  розглянула в судовому засіданні справу за касаційною скаргою Гройсмана Д.Л. на ухвалу апеляційного суду Вінницької області від 01 вересня 2011 року та ухвалила - касаційну скаргу Гройсмана Д.Л. задовільнити частково. ухвалу апеляційного суду Вінницької області від 01 вересня 2011 року по справі за скаргою Гройсмана Д.Л. на постанову заступника прокурора міста Вінниці від 05 листопада 2011 року про відмову в порушенні кримінальної справи відносно працівників міліції скасувати, а справу направити на новий апеляційний розгляд.

 Після проходження апеляційної інстанції, разом із вказівками суду була скасована постанова заступника прокурора м. Вінниці Добросердова А.Р. про відмову в порушенні кримінальної справи відносно працівників міліції, суд зобов’язав прокуратуру провести додаткову перевірку заяви Гройсмана Д.Л.

28 вересня 2012 року старший слідчий прокуратури міста Вінниці Захарчук В.С. виніс постанову про відмову в порушенні кримінальної справи відносно працівників міліції.

19 квітня 2013 року координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман направив до Вінницького міського суду Вінницької області скаргу на постанову старшого слідчого прокуратури міста Вінниці Захарчука В.С. про відмову в порушенні кримінальної справи відносно працівників міліції, в якій просив постанову слідчого прокуратури міста Вінниці Захарчука В.С. Від 28 вересня 2012 року про відмову в порушенні кримінальної справи відносно працівників міліції, які проводили огляд приміщення та вилучення власності Вінницької правозахисної групи та УВКБ ООН 15- 16 жовтня 2010 року за адресою, м. Вінниця, вул. Козицького, буд 4, кв. 3 скасувати та повернути матеріали у прокуратуру місті Вінниці для проведення додаткової перевірки та внесення до ЄРДР.

25 вересня 2013 року Вінницький міський суд Вінницької області (головуючий- Вишар І.Ю., прокурор Калитко, представник ВПГ - Побережець, захисник скаржника - адвокат Гурковська) постановив скаргу Гройсмана Д.Л. на постанову старшого слідчого прокуратури міста Вінниці Захарчука В.С. від 28 вересня 2012 року про відмову в порушенні кримінальної справи відносно працівників міліції задовільнити, справу повернути в прокуратуру міста Вінниці для додаткової перевірки, заяву внести в ЄРДР для початку досудового розслідування.

Прокуратура міста Вінниці має 7 днів для подачі апеляційної скарги.

Вінницька правозахисна група і надалі продовжуватиме інформувати суспільство про розвиток подій у цій справі.


 

Додаткову інформацію можна отримати, зателефонувавши за номером -

0972588129 (Антон Булгаков, Прес-секретар ВПГ) 

0975854014 (Світлана Побережець, ВПГ).


Автор- Побережець Світлана,

0975854014

svitlana.poberezhets@gmail.comНемає коментарів:

Дописати коментар