Translate Переклад

середа, 28 серпня 2013 р.

Для негайного розповсюдження!!!

Керівництво Стрижавської  виправної колонії  №81 продовжує перешкоджати професійній діяльності адвоката.Чому адміністрація колонії приховує засуджених, які звернулись за допомогою до правозахисників?20 серпня 2013 року Вінницька правозахисна група отримала чергове повідомлення про катування засуджених в установах Державної пенітенціарної служби України – Стрижавській виправній колонії № 81 Управління Державної пенітенціарної служби у Вінницькій області

20 серпня 2013 року Вінницька правозахисна група звернулась до керівництва колонії з письмовою заявою, наполягаючи на забезпеченні засуджених колонії доступом до правової допомоги (адвокат Гурковська Н.В. негайно виїхала до колонії для надання своєчасної правової допомоги); вимагаючи від Державної пенітенціарної служби України та Генеральної прокуратури України НЕГАЙНОГО проведення публічної перевірки викладеної інформації; наполягаючи на гарантіях повної безпеки засуджених від злочинних дій персоналу колонії та з боку інших засуджених -

До засуджених, які потребували своєчасної правової допомоги, адвоката не було допущено. Свідками не допуску  адвоката Гурковської Н.В. до засуджених стали прес-секретар ВПГ Булгаков Антон та член однієї з Вінницьких НПО. Адвокат Гурковська подала письмову заяву про злочин до Прокуратури Вінницької області з вимогою внести вказану заяву до ЄРДР.

27 серпня 2013 року, о 14.30 адвокат Гурковська Н.В. повторно прибула до Стрижавської ВК №81 з метою надання правової дороги засудженим, які поскаржились до правозахисної організації, про що подала (ВДРУГЕ,ПОВТОРНО) письмове клопотання  першому заступнику начальника ВК №81- Лисаку С.М., який наклав резолюцію та розписав на одного із заступників начальника Стрижавської ВК №81- Жупанова О.- див. додатки.
27 серпня, 2013 року, о 16.00 Жупанов О. повідомив адвоката Гурковську Н.В. про те, що задля забезпечення доступу до засуджених , окрім наданих адміністрації адвокатського ордеру та заяви громадської організації, необхідно додатково  надати договір. 

Такі вимоги  адміністрації колонії є незаконними, такими, що прямо суперечать чинному законодавству, а саме ст.110 КВК України.

Наразі, адвокат Гурковська Н.В.  очікує на офіційну відповідь від адміністрації Стрижавської ВК №81 щодо факту повторного незаконного не допуску адвоката до засуджених, що потребують надання правової допомоги.

Вінницька правозахисна група вимагає від Державної пенітенціарної служби України та Генеральної прокуратури України НЕГАЙНОГО реагування на факт перешкоджання професійній діяльності адвоката Гурковської Н.В. з боку адміністрації установи Державної пенітенціарної служби України -Стрижавської ВК №81.
Вінницька правозахисна група вимагає забезпечення доступу адвоката до вказаних засуджених.
Вимагаємо в присутності адвоката допитати засуджених, прізвища яких наведені вище.
Вимагаємо забезпечити безпеку вказаних засуджених від злочинних дій з боку як персоналу,так і інших засуджених.
Вінницька правозахисна група буде і далі використовувати усі доступні можливості, крім пов'язаних із насильством, для збирання та оприлюднення інформації про порушення прав людини в Україні.
Автор- Побережець Світлана,
0975854014,
svitlana.poberezhets@gmail.com


Немає коментарів:

Дописати коментар