Translate Переклад

вівторок, 20 серпня 2013 р.

20 серпня 2013 рокуДля негайного розповсюдження!


Вінницька правозахисна група наполягає на негайній перевірці  інформації щодо катувань у Стрижавській виправній колонії № 81, що на Вінниччині!!!Вінницька правозахисна група отримала чергове повідомлення про катування засуджених в установах Державної пенітенціарної служби України - Стрижавській виправній колонії  № 81 Управління Державної пенітенціарної служби у Вінницькій області -

Згідно з інформацією,що стала доступною ВПГ,

19 серпня, близько 19-ої години, на телефон громадської приймальні УГСПЛ зателефонував чоловік і схвильовано, з надривом почав дуже швидко говорити, що він перебуває в місцях позбавлення волі, а саме у Стрижевській виправній колонії № 81, що на Вінничині. Чоловік наголошував, що йому і ще близько п’ятнадцяті засудженим загрожує небезпека – небезпека їхньому життю й здоров’ю. Що він готовий до будь яких дій з боку громадськості, в тому числі й до розголосу інформації, поширенню прізвищ засуджених, аби тільки врятувати їхні життя.
Голос чоловіка насправді був дуже схвильований, і те, що засуджений до позбавлення волі знаходиться у відчаї, було очевидно – його не турбує питання, що він телефонує в недозволений законом спосіб (в колоніях середнього рівня безпеки заборонено користуватися мобільними телефонами). Абонент повторив кілька разів: якщо не відбудеться ніяких дій з боку представників громадськості, то «жить нам осталось меньше суток».
Як з’ясувалося з розмови коло засуджених 81-ї колонії, а саме:
Чепель Ігор Петрович, Муратов Сергій Олексійович, Копецький Павло Анатолійович, Антоновський Олександр Анатолійович, Зверєв Рустам Ігоревич, Козак Олег Юрійович, Замелюк Віталій Володимирович, Косован Шарьєн Миколайович, Бовко В.А. і ще декілька засуджених, які не побажали оприлюднювати свої прізвища, перебувають, з їх слів, у скрутному становищі. Пряма мова:
«Эти люди, и я в том числе, все бывшие помощники администрации. Я, например, работал дневальным штаба. Сознаюсь, что в силу своей работы причинил людям много горя. Когда я приехал этапом, представители администрации –это все люди имеющие влиятельный статус, нашли ко мне „ключ“, пообещали условно-досрочное освобождение, я был дневальным и на изоляторе, и на карантине, пользовался полномочиями, которые не имеет ни один заключенный, фактически правами, которые имеет только администрация колонии. А теперь нас всех пятнадцать человек из числа „хозобслуги“ – это работники кухни, санчасти, дневальные штаба и другие, как шлак, отработанный материал отдают на растерзание других осужденных. Мы все находимся на первом отряде и сегодня первый заместитель начальника колонии Лысак Сергей Николаевич и оперативник Бабожко Владимирович вызвали нас всех и сказали, что „у вас сутки до перевода на другой отряд“. А на другом отряде с нами разговор короткий, осужденные берут трубы и нас просто убивают. Вчера двоих перевели на пятый отряд, так осужденного Косован Александра поламали трубами и он сейчас в критическом состоянии с многочисленными телесными повреждениями. А над осужденным Бачинским глумились и издевались другие осужденные. Мы уже сутки не принимаем пищу в знак протеста против неизбежной расправы над нами, которая нас ждёт в любом другом отряде. А Лысак говорит: „Звоните куда хотите, я вас закатаю“».
– Скажіть будь ласка, а чому це відбувається, я маю на увазі переведення вас усіх на інші дільниці, якщо Ви бездоганно виконуєте свої обов’язки помічників персоналу колонії? – спитав я.
– Мы просто знаем много информации и готовы сообщить компетентным органам, вот поэтому с нами и хотят расправиться таким образом – руками других осужденных. Мы знаем о том, что на промзоне систематически изготовляют сабли, ножи, продаётся медь, знаем о том, куда деваются продукты питания, предназначенные на суточное довольствие для осужденных. К примеру, из 200 килограмм мяса в котел для осужденных попадает только 40. Помогите, просим вас, если спасут наши жизни, мы готовы рассказать такое, и подтвердить доказательствами, чего не знает и не расскажет ни один осужденный. Мы есть носителями информации опасной для администрации, что чип-флеш карта, которую нужно стереть».

Вінницька правозахисна група вимагає від Державної пенітенціарної служби України та Генеральної прокуратури України НЕГАЙНОГО проведення публічної перевірки викладеної інформації.
 Вимагаємо за присутності адвоката допитати засуджених, прізвища яких наведені вище.
 Вимагаємо забезпечити безпеку цих засуджених від злочинних дій з боку як персоналу, так і інших засуджених.
Вінницька правозахисна група заявляє, що задля забезпечення доступу до своєчасної правової допомоги засудженим, прізвища яких наведені вище, до Стрижавської виправної колонії №81 направлено адвоката.
Вінницька правозахисна група буде і далі використовувати усі доступні можливості, крім пов‘язаних із насильством, для збирання та оприлюднення інформації про порушення прав людини в Україні.

Додаткову інформацію можна отримати, зателефонувавши за номером-

0972588129( Антон Булгаков, Пресс- секретар ВПГ).

Автор- Побережець Світлана,
0975854014,
 svitlana.poberezhets@gmail.com

Немає коментарів:

Дописати коментар