Translate Переклад

четвер, 21 лютого 2013 р.

Правозахисники та громадські активісти починають моніторинг дотримання прав пацієнтів у 10 закладах охорони здоровʼя м.Вінниці і Вінницької області

Вінницька міська громадська організація «Вінницька правозахисна група» у партнерстві з Хельсінкським Фондом з прав людини (Республіка Польща) у лютому-серпні 2013 року буде досліджувати стан дотримання прав пацієнтів у 5 вінницьких міських та 5 вінницьких обласних закладах охорони здоровʼя. На хворого поширюються усі людські права, гарантовані кожному Конституцією та міжнародними договорами України. Проте ця очевидна аксіома, нажаль не завжди спрацьовує у нашому реальному житті. У причинах порушень прав людини, в ході надання медичної допомоги, спробують розібратися правозахисники.

Для проведення моніторингу було обрано по пʼять міських та обласних медичних закладів.
Обласні заклади охорони здоровʼя
Міські заклади охорони здоровʼя
Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І.Пирогова

Міська клінічна лікарня №1
Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня

Міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги
Комунальний заклад „Вінницька обласна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І.Ющенка”
Міська лікарня «Центр матері та дитини»
Вінницький обласний клінічний онкологічний диспансер
Вінницький міський клінічний пологовий будинок №1
Обласний комунальний заклад „Вінницький обласний Центр з профілактики та боротьби зі СНІДом”
Центр первинної медико-санітарної допомоги №5

Новацією проекту стане те, що основну частину моніторингових спостережень будуть проводити не професіонали з такого роду досліджень, а спеціально навчені волонтери, з числа вінницьких громадських активістів, які пройдуть дводенний навчальний семінар з техніки моніторингу дотримання прав людини, організований Вінницькою правозахисною групою, та Гельсінкською Фундацією прав людини (Варшава). Бути відібраним для участі у моніторингу матиме шанс кожен вінничанин, який заповнить інтерактивну анкету.

Крім класичних форм моніторингу: спостереження, фокус-групи, інтервʼю, аналіз публікацій в ЗМІ та нормативної бази, під час дослідження буде вивчатися питання функціонування системи справляння плати за послуги вінницької медицини. Як працюють і хто стоїть за так званими «благодійними фондами» при лікарнях? Що це за феноменальні «медичні страхові компанії», які страхують не до захворювання, а після нього? Куди використовуються кошти, які надходять у ці загадкові структури? Як витрачаються публічні бюджети, які мають спрямовуватися на потреби охорони здоровʼя у місті та області? На ці питання ми дамо відповідь у звіті, який буде презентований у вересні 2013 року за результатами проведеного моніторингу-розслідування.

21 лютого 2013 року о 15 годині 00 хв, у приміщенні Вінницького прес-клубу (Кінотеатр ім.Коцюбинського, 3 пов) буде проведено прес-конференцію з нагоди початку моніторингу дотримання прав пацієнтів у м.Вінниці та Вінницькій області.

У прес-конференції приймуть участь Координатор Вінницької правозахисної групи
Дмитро Гройсман, та керівник моніторингової групи Тетяна Бордюженко.

Акредитація на прес-конференцію: Наталка Болховська 050-1932423

Немає коментарів:

Дописати коментар