Translate Переклад

понеділок, 24 вересня 2012 р.

«Геббельси» з Державної пенітенціарної служби України продовжують брехати, прикриваючи знущання над засудженими


17 вересня цього року Вінницька правозахисна група поширила заяву про те, що ми маємо серйозні підозри стверджувати, що керівництво Дніпропетровської виправної колонії №89 ДПС України інспірує побиття засуджених, які скаржаться на несправедливість силами так званих «активістів адміністрації». Як приклад ми привели історію з побиттям засудженого Долгого Руслана Олексійовича, який на момент заяви був побитий, не отримував медичну допомогу та оголосив голодування. Ми вимагали незалежного розслідування вказаного факту, та просили допустити в колонію співробітників ЗМІ, аби вони могли безпосередньо поговорити з Долгим та іншими засудженими.

20 вересня керівництво Управління ДПС в Дніпропетровській області провело прес-конференцію для місцевих журналістів, присвячену вказаному випадку, під час якої заступник начальника управління Завада в присутності т.зв. «правозахисників» та адвоката повідомив суспільству про те, що «ситуації як такої не існувало», побиття відбулося внаслідок конфлікту між засудженими», а також публічну розголосив конфіденційну медичну інформацію відносно засудженого, а саме інформацію про те, що останній хворіє на туберкульоз легенів. Відео з прес-конференції недолугі «геббельси» з державної пенітенціарної служби розмістили на офіційному сайті ДПС, за адресою http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/article/649818 .

Нажаль вказану неперевірену інформацію поширило багато ЗМІ, а Дніпропетровське радіо «МІКС» неодноразово транслювало цю дезінформацію у своїх новинах.

Вінницька правозахисна група спростовує інформацію Державної пенітенціарної служби Україну, яку вважає брехнею та намаганням приховати злочини, які мали місце на території колонії №89.

Розуміючи, що тюремне керівництво використовує свою владу для того, аби журналісти не потрапили на територію колонії і не мали можливості зустрітися із засудженим Долгим, Вінницька правозахисна група за допомоги офіцерів, для яких честь вища за корпоративну солідарність, змогла отримати відео-звернення засудженого Долгого, в якому він повідомляє про те, що станом на 21 вересня його так і не оглянув судово-медичний експерт,  не було визнано потерпілим від злочину, він продовжує перебувати на голодуванні та вимагає доступу до нього представників ЗМІ. Відтак уся інформація, поширена ДПС України, не є правдивою.Вінницька правозахисна група змушена поширити відеоролік, з інтерв’ю засудженого Долгого, який зроблено вже після прес-конференції ДПС в Дніпропетровській області.

Відсутність реагування на повідомлення про злочини, які відбуваються в тюремній системі, змушує нас продовжувати наполегливо вимагати від Президента України В.Януковича, негайно звільнити Голову Державної пенітенціарної служби України Олександра Лісіцкова, як людини, яка проявила небажання і нездатність захищати права людини в тюремній системі.

Вінницька правозахисна група закликає до негайної перевірки заяви про катування засудженого ДВК №89 Довгого Руслана Олексійовича та просить Уповноваженого ВР України з прав людини Лутковську В.В. прийняти участь у вказаній перевірці.

Немає коментарів:

Дописати коментар