Translate Переклад

середа, 19 вересня 2012 р.

Побоями за апеляцію! Чи відповість керівництво Державної пенітенціарної служби України за триваючі знущання над українськими вʼязнями?

В установах державної пенітенціарної служби України продовжуються масові брутальні порушення прав людини. Так, усе частіше до правозахисників надходить інформація про те, що адміністрація пенітенціарних установ в умовах повної відсутності ефективного громадського контроля за дотриманням прав людини у тюремному відомстві, вдається до знущань над засудженими руками (а також ногами і статевими органами) так званих «активістів адміністрації» - засуджених, які за вказівкою тюремного керівництва бʼють, гвалтують та знущаються над іншими увʼязненими.

Сьогодні, коли оприлюднення прихованої зйомки знущань над вʼязнями грузинської тюрми призвело до гучного політичного скандалу, арештів та відставок серед офіцерів тюремного відомства, ми змушені продемонструвати  нелегальне інтервʼю, яке Вінницька правозахисна група з використанням технічних засобів записала із засудженими Довгим Русланом Олексійовичем, який утримується у Дніпропетровській виправній колонії №89.

У своєму інтервʼю засуджений Довгий повідомив, що після оголошенням ним голодування, його було на території медичної частини побито іншими засудженими, які нанесли йому побої вірогідно за вказівки тюремної адміністрації.

У подальшому тюремна адміністрація відмовилася фіксувати обрії, та надавати побитому засудженому допомогу попри те, що він скаржиться на симптоми, які можуть вказувати на черепно-мозкову травму.

Вказані порушення прав людини стали можливими внаслідок того, що повага до людської гідності не є пріоритетом для очолюваного Олександром Ліцісковим тюремного відомства України, а в Україні не діє національний превентивний механізм щодо попередження катувань.

Вінницька правозахисна група закликає до негайної перевірки заяви про катування засудженого ДВК №89 Довгого Руслана Олексійовича та просить Уповноваженого ВР України з прав людини Лутковську В.В. прийняти участь у вказаній перевірці. Ми змушені вчергове закликати Президента України Віктора Януковича прийняти рішення про відставку Голови Державної пенітенціарної служби України Олександра Лісіцкова, як людини, яка не здатна і не бажає забезпечити дотримання прав людини в установах виконання покарань.


Немає коментарів:

Дописати коментар