Translate Переклад

четвер, 19 липня 2012 р.

Міліцейські знущання на Вінницькому вокзалі: зло покаране, але питання лишаються!

Оприлюднену приховану відеозйомку цинічного безчинства очманілих від безкарності та людської байдужості ментозаврів, які за народні гроші привселюдно знущалися над ймовірно пʼяним чоловіком у залі очікування залізничного вокзалу станції Вінниця менш ніж за дві доби подивилися майже 17 тисяч користувачів сервісу youtube.
Завдяки сміливості та репортерським здібностям автора відеоматеріалу – журналіста газети «РІА» Антона Булгакова та небайдужості відомого юриста-правозахисника адвоката Тетяни Монтян про методи «роботи з громадянами» міліціонерів лінійної міліції ст.Вінниця дізналася уся Україна і особисто міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко.

Під тиском неспростовних відеодоказів МВС було змушено покарати биків у формі. За повідомленням Сектору по звʼязкам з громадськістю УМВС України на Південно-Західній залізниці «керівництвом Міністерства внутрішніх справ України було дано доручення Департаменту внутрішньої безпеки МВС України та Інспекції з особового складу ДКЗ МВС України у найкоротші строки провести службове розслідування за викладеними фактами.За його результатами міліціонерів, які фігурують на відео, було звільнено з органів внутрішніх справ, а їх керівників притягнуто до суворої дисциплінарної відповідальності. Крім того, матеріали службового розслідування надіслано до прокуратури для надання правової оцінки діям працівників міліції».


Привертає увагу той факт, що відзвітувавши про, нібито, швидку та справедливу перевірку, залізнична міліція відмовляється називати імена співробітників міліції, яких було звільнено. Так само приховується від суспільства і інформація про те кого саме з керівників садистів у погонах було притягнуто до «суворої дисциплінарної відповідальності» та в чому конкретно полягає її «суворість». Не зрозуміло з відповіді залізничної міліції і те чи встановлено потерпілого, чи принесені йому керівництвом міліції вибачення за незаконні дії своїх підлеглих. Головне питання, яке залишається без відповіді – які саме дії має намір вживати керівництво МВС, аби люди, подібні героям прихованої відеозйомки на вінницькому вокзалі не мали шансів служити в міліції, виявлялися із застосуванням методик психологічного обстеження та звільнялися з лав МВС.

Найболючішим уроком інциденту, зафіксованого на приховану камеру, стало те, що суспільство могло побачити – десятки громадян України, дорослих людей, які знаходилися у залі очікування вінницького вокзалу, залишилися повністю байдужими до міліцейських знущань над іншою людиною, лише одна жінка, яку тепер розшукує Вінницька правозахисна група для того, аби висловити своє захоплення та подяку, сміливо та наполегливо виступила проти міліцейської сваволі.

Вже після оприлюднення відео, до ВПГ звернулися люди, які на умовах анонімності повідомили, що протягом останніх років співробітниками міліції на вінницькому вокзалі регулярно здійснюються побиття та пограбування нетверезих людей, які перебувають на вокзалі. Враховуючи велику суспільну важливість вказаної інформації Вінницька правозахисна група збирається перевірити її незалежним від правоохоронних органів шляхом. Якщо протягом останніх двох років Ви, або Ваші знайомі стали жертвою порушень прав людини міліціонерами на вокзалі Вінниці, просимо повідомити Вінницьку правозахисну групу (ВПГ) на умовах анонімності. Телефони для повідомлень 0672846450, 0632208055, 0663163401, email: vpg@ukr.net 

Немає коментарів:

Дописати коментар