Translate Переклад

пʼятниця, 13 липня 2012 р.

Припинити переслідування преси в Україні!

Вінницька правозахисна група стурбована та засуджує практику тиску на незалежні українські ЗМІ з використанням механізмів кримінальної юстиції та судових позовів

Інформація про порушення кримінальної справи відносно Миколи Княжицького – директора телевізійного каналу ТВі та про проведення слідчими податкової міліції виїмки бухгалтерської документації у приміщенні цього телеканалу переконує у тому, що за кілька місяців до виборів українського парламенту виконавча влада України посилює тиск на незалежні ЗМІ, які відомі критичною позицією щодо дій влади та розслідуваннями брудних оборудок її представників.

Переслідування незалежного телеканалу, раніше у непрозорий та сумнівний з точки зору закону спосіб, позбавленого доступу до ефірного мовлення, відбувається за абсолютно надуманими цинічними та вочевидь безпідставними звинуваченнями у, нібито, ухилянні від сплати податків. З урахуванням критичної позиції цього ЗМІ до дій влади, останні події не залишають сумнів у замовному характері репресій відносно ТВі, використанні кримінальної юстиції у здійсненні тиску на ЗМІ в Україні. Такі дії влади особливо небезпечні у передвиборчий період, оскільки остаточно знищують залишки сподівань на проведення виборів відповідно до визнаних демократичних стандартів.


Тиск на ТВі не є єдиним прикладом переслідуванням незалежних ЗМІ в Україні. Раніше Вінницька правозахисна група звертала увагу на використання судових позовів для залякування та переслідування за журналістську діяльність Медіакорпорації «РІА» з Вінниці – видавця газет «РІА» та «20 хвилин», непрозорість та очевидну необʼєктивність судового процесу над колишнім генералом МВС України О.Пукачем, якого обвинувачують у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе, відсутність прогресу у розслідування зникнення і можливого вбивства харківського журналіста В.Клємєнтьева.

У ситуації, що складається, ми вимагаємо:
1. Від Генеральної прокуратури України – негайно перевірити із залученням представників громадянського суспільства законність порушення кримінальної справи відносно Директора телеканалу ТВі М.Княжицького у звʼязку з, нібито, ухилянням від сплати податків в особливо великих розмірах.
2. Від відповідних структур Верховної Ради України – обговорення ситуації з дотриманням свободи ЗМІ в Україні у передвиборчий період.

Ми просимо доповідачів моніторингового Комітету ПАРЄ щодо ситуації в Україні провести консультації з українськими ЗМІ з метою підготувати огляд дотримання свободи преси в Україні як частини наступної доповіді щодо виконання Україною свої зобовʼязань перед Радою Європи.

Ми сподіваємося, що політика країни ЄС та США щодо України та, насамперед, відношення до найвищого українського політичного керівництва, буде і надалі залежати від реального стану з дотриманням міжнародних стандартів в галузі прав людини, включно із повагою до свободи висловлювань та преси.

Немає коментарів:

Дописати коментар