Translate Переклад

субота, 19 травня 2012 р.

Посол Пінту Тейшера – правозахисникам: Ви – справжні герої євроінтеграції України


18 травня офіс Вінницької правозахисної групи відвідали посли 8 країн Євросоюзу та Голова Представництва ЄС в Україні Посол Пінту Тейшейра.

Хоча формальним приводом для візиту у Вінницю стало запрошення міськоївлади на святкування Дня Європи, проте керівники дипломатичних місії країн ЄС вирішили відвідати нашу організацію, яка за допомоги народів країн ЄС допомагає дітям-біженцям, які перебувають на Вінниччині.


Говорили ми з дипломатами і про ситуацію з правами людини в Україні, яка стрімко погіршується, і про те, як наша організація у нелегких, але звичних умовах тиску та ворожості влади здійснює свою місію по захисту жертв катувань, допомозі порушеним правам пацієнтів, підтримці біженців подоланню безкарності порушників прав людини.

В ході зустрічі Координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман зауважив, що як урядові структури, так і місцеве самоврядування у Вінниці ігнорує проблеми дітей-біженців, безпідставно відмовляючи їм у визнанні їхнього статусу, доступі до освіти та адекватного соціального захисту, тим самим грубо порушуючи узяті на себе міжнародні зобов‘язання. На правозахисників, які допомагають біженцям, владою чиниться тиск та репресії, при цьому самі представники влади, насамперед правоохоронних органів та прикордонників причетні до нелегальної міграції через Україну, що підтверджується як заявами наших клієнтів-біженців, так і багаточисельними судовими рішеннями, які є у розпорядженні Вінницької правозахисної групи.

При цьому представники корумпованих правоохоронних органів намагаються дезінформувати громадськість про дійсних кришувальників нелегальної міграції, звинувачуючи правозахисників у тому, що правозахисникам і належить робити за будь-яких умов – забезпечення прав у обсязі, гарантованому Конституцією та міжнародними зобов‘язаннями України.

На запрошення Вінницької правозахисної групи перед дипломатами виступив Президент Медіа-корпорації «РІА» Олександр Човган, який розповів про тиск на своє видання за публікації, та боротьбу видавництва за право інформувати суспільство про важливі події.



Звертаючись до Вінницької правозахисної групи, Посол Пінту Тейшейра від імені усіх присутніх дипломатів сказав, що саме правозахисники є «справжніми героями євроінтеграції України». Обов‘язок влади дотримувати права біженців та шукачів притулку є невід’ємною частиною плану лібералізації візового режиму між Україною та ЄС і жодний поступ у набутті права безвізових подорожей до Європи є неможливим без поваги з боку української влади до прав біженців та шукачів притулку – зауважив Голова Представництва ЄС в Україні.

Напередодні зустрічі з дипломатами у дворі по вул.Козицького, 54 з‘явилися дивні люди, які представлялися «міською владою» та наполегливо просили мешканців «привести усе в порядок», «не вивішувати білизну на просушку» тощо. Вінницька правозахисна група переконана, що «європейськість» влади жодним чином не пов‘язана з наявністю, чи відсутністю трусів на мотузках, а, натомість, пов‘язана з верховенством права, демократичним прозорим врядуванням, повагою до прав людини, ефективним та незалежним правосуддям, толерантністю, плюралізмом, багатокультурністю, недискримінацією, добросусідством та солідарністю. Ми щиро підтримуємо дії наших сусідів, які дружньо ігнорували подібні забаганки влади, і не відхилилися від звичного способу життя у день візиту наших гостей в офіс ВПГ.

Немає коментарів:

Дописати коментар