Translate Переклад

вівторок, 27 березня 2012 р.

Комплексна реабілітація жертв катувань


Для негайного розповсюдження!
26березня 2012 року

 ВІННИЦЬКА ПРАВОЗАХИСНА ГРУПА ПРОВОДИТИМЕ КОМПЛЕКСНУ ПРАВОВУ, ПСИХОЛОГІЧНУ ТА СОЦІАЛЬНУ РЕАБІЛІТАЦІЮ ЖЕРТВ КАТУВАНЬ

28 березня 2012 року о 12:00 в конференц-залі «Панорама», вул.Соборна, 24(Магі Центр, 6 поверх) відбудеться прес-конференція, присвячена початку діяльності Вінницької правозахисної групи з комплексної реабілітації жертв катувань та жорстокого поводження у Вінницькому регіоні.  Зазначений проект виконуватиметься за підтримки Penal Reform International (PRI) в рамках діяльності з  укріплення інститутів і нарощування можливостей громадянського суспільства по боротьбі з тортурами у дев’яти країнах СНД.
 
Вінницька правозахисна група, з моменту свого заснуванняу 2001 році, наполегливо і непримиренно бореться з усіма формами катувань, жорстокого та принижуючого людську гідність поводження та покарання. Сьогодні лише у місцях позбавлення волі, пов‘язаних із діяльністю органів кримінальної юстиції (колонії, СІЗО, ІТТ) перебуває до 150 тисяч осіб, за оцінками експертів щороку  до одного мільйона людей в Україні отримують досвід перебування в різноманітних місцях несвободи(психіатричні лікарні, табори для тримання мігрантів, будинки-інвалідів тощо).Кількість випадків жорстокого поводження та катувань за даними правозахисниківне зменшується, відтак на фоні злочинної бездіяльності прокуратури, яка усіляко покриває злочинців, зростає кількість жертв катувань, які потребують не лише безкоштовної правової допомоги, але й специфічних соціальних, психологічних послуг та реабілітації. Попри усе більшу кількість програних державою справ в Європейському суді з прав людини українська влада вперто відмовляється визнавати факти застосування катувань,розробляти і запроваджувати систему ефективної реабілітації постраждалих та методи ресоціалізації жертв цього злочину.

На протязі 2012 року Вінницька правозахисна група матиме можливість надавати таку реабілітацію силами мультидисциплінарної команди фахівців: юриста, психолога, соціального працівника. Клієнтами проекту стануть не лише жертви катувань, які зазнали порушень прав людини в Україні,але й шукачі притулку, які потерпіли від тортур в країнах своєї громадянської належності.

У прес-конференції з нагоди початку діяльності проекту візьмуть участь:
1) Дмитро Гройсман – Координатор Вінницької правозахисної групи, член Комісії з питань попередження катувань при Президентові України
2) ВікторРолік – Заступник Координатора Вінницької правозахисної групи, керівник проекту з комплексної реабілітації жертв катувань у Вінницькому регіоні
3) Лариса ПолуляхПсихолог проекту з комплексної реабілітації жертв катувань у Вінницькому регіоні

Представники ЗМІ матимуть змогу поспілкуватися з жертвами катувань, з Вінницької області, які отримуватимуть послуги з реабілітації, дізнатися останню інформацію про діяльність Вінницької правозахисної групи та актуальні новини щодо прав людини в Україні.


Акредитація за телефонами: (093)4300900, (063)2208055; e-mail: vpg@ukr.net

Немає коментарів:

Дописати коментар