Translate Переклад

вівторок, 8 листопада 2011 р.

Не вірити дешевим байкам тюремників!


Державна пенітенціарна служба України та корумповані співробітникипрокуратури Вінницької області приховують від громадськості правду щодо подій уПіщанській виправній колонії №59

Реакція Державної пенітенціарної служби України таПрокуратури Вінницької області на повідомлення Вінницькоїправозахисної групи про можливе масове побиття засуджених, які утримуютьсяна дільниці підсиленого контролю (ДПК) Піщанської виправної колонії №59 булаповністю очікуваною.

Замість негайного прозорої та ефективної перевіркиінформації про можливі грубі порушення прав людини та злочини щодо засуджених, співробітникитюремної служби брутально брехали суспільству, спростовуючи у коментарі газеті «20 хвилин» факт введення натериторію ПВК №59 зведеного спецзагону співробітників пенітенціарних установобласті. Під тиском неспростовних доказів присутності 3 листопада на територіїПВК №59 спецзагону людей у масках, керівництво Державної пенітенціарної службиУкраїни змушене було визнати факт проведення «загальногообшуку», який насправді за наявною у нас інформацією таки супроводжувався побиттям засуджених.

Попринаше прохання запросити нас до перевірки наданої нами інформації, представникиВінницької правозахисної групи не були запрошені до відвідання ПВК №59, нам небуло надано можливість зустрітися з усіма засудженими, які перебували на ДПК 03листопада у ході проведення т.зв. «загального обшуку».

Не зреагувала на нашу заяву і ГенеральнаПрокуратура України, яку ми просили не доручати проведення перевіркипрокуратурі Вінницької області, яка мусила забезпечувати дотримання законностіпід час проведення спецзаходів на території ПВК №59, а, натомість, нехтуваласвоїми завданнями та неодноразово покривала незаконні дії співробітників ПВК№59 щодо засуджених.

Як слідує з поспіхом оприлюдненого Державноюпенітенціарною службою прес-релізу, нашаінформація «спростовується»результатами відвідання ПВК №59 «комісією»у складі неназваного прокурора, співробітника «закладу охорони здоров‘я» а також… «правозахисника» – Голови громадської ради при Управлінні Державноїпенітенціарної служби у Вінницькій області Сергія Миколайовича Танаскова.

Бажаючи приховати від суспільства правдивуінформацію, тюремники вдалися до банальної методики – скористатисяневизначеністю поняття «правозахисник»для того, аби дискредитувати правозахисну діяльність.

Це могло спрацювати один раз, коли Сергій Танасков, захищав тюремників Вінницької установивиконання покарань №1, де було по-звірячому побито засудженого В.Мушинського(після оприлюднення Вінницькою правозахисною групою відео побиття,


прокуратура була змушена порушити кримінальну справу, яку, втім, через рік булопоховано), це могло спрацювати вдруге і втретє, коли Сергій Танасковзаперечував факти знущань над засудженими Стрижавської (СВК-81) та Ладижинської(ЛВК-39) колоній. Це може допомогти приватному підприємцеві Танаскову С.М. знайтироботу з оплатою 1000 доларів на місяць, але чим більше Танасков С.М. тапрокурори з тюремниками будуть запевняти суспільство у тому, що впенітенціарній системі все добре – тим більше недовіри і додаткових запитань виникатимеу думаючих людей.

Попри намагання увести в оману суспільство,Вінницька правозахисна група заявляє:
1.     Ми маємо вагомі підстави стверджувати,що 3 листопада 2011 року, у ході проведення т.зв. «загального обшуку» силамизведеного закону співробітників пенітенціарних установ Вінницької області, булопобито засуджених, а частина з засуджених вдалася до актів самокаліцтва.

2.   Вдруге протягом 2011 рокукерівництво Піщанської колонії намагається приховати факт злочину. Так восенибуло приховано факт побиття іншими засудженими гр-на Бобошка, який післяненадання йому протягом довгого часу медичної допомоги з метою приховати йоговід перевіряю чого установу прокурора І.Сандуляка, був у тяжкому станіпереведений до міжобласної лікарні, яка розташована у Стрижавській колоній №81.Нанесені Бобошко тілесні ушкодження спричинили стійку втрату засудженимипрацездатності і ризик визнання його інвалідом. В жовті 2011 року керівництвоколонії намагалося приховати факт побиття засудженими гр-на Кударенко,який отримав важку черепно-мозкову травму та переломи кісток тазу, у тяжкомустані з сфальшованим діагнозом «хронічнийгастрит» тримався з 26 по 31 жовтня у медчастині ПВК №59, потім бувпереведений до Піщанської райлікарні, а через три дні – до Міжобласної тюремноїлікарні в СВК №81, де 4 листопада помер. Після смерті Кударенко до діагнозу «хронічнийгастрит» у медичній документації ПВК №59 було дописано «гіпертонічнахвороба», а причиною смерті зазначено «геморагічний інсульт». Вінницькаправозахисна група вимагає проведення незалежної повторної судово-медичної експертизитрупа загиблого засудженого.

3.  Ми змушені спростувати прес-релізДержавної пенітенціарної служби України про, нібито, проведення незалежноїперевірки заяви ВПГ, від 05 листопада 2011 року.Так званий «візит правозахисника, лікарята прокурора» не мав нічого спільного із незалежною та прозорою перевіркою,а Вінницьку правозахисну групу, яка поширила інформацію, не було запрошено довідвідання ПВК №59.

4.   Ми змушені повторнозвернутися особисто до Генерального Прокурора України Пшонки В.П. з проханнямвідрядити до ПВК №59 предтавників Генпрокуратури, які могли б перевіритинаведену нами інформацію, та прийняти відповідні процесуальні рішення.

5. Ми звертаємося доУповноваженого ВР України з прав людини Н.І.Карпачової з проханням долучитисядо перевірки наведеної інформації та у разі необхідності – відкрити провадженняОмбудсмана.

Вінницькаправозахисна група готова делегувати своїх представників для участі укомісійній перевірці інформації, викладеної у цій заяві.

Немає коментарів:

Дописати коментар