Translate Переклад

середа, 3 серпня 2011 р.

Запізніле прозріння! Прокуратура Вінницької області з четвертої спроби під тиском громадськості та неспростовних фактів побачила катування в діях співробітників Могилів-Подільської міліції. А як щодо інших міліцейських злочинів?!


03 серпня 2011 року
Для негайного розповсюдження!

Запізніле прозріння! Прокуратура Вінницької області з четвертої спроби під тиском громадськості та неспростовних фактів побачила катування в діях співробітників Могилів-Подільської міліції.
А як щодо інших міліцейських злочинів?!
        
Вінницька правозахисна група вітає повідомлення Прокуратури Вінницької області про порушення кримінальної справи за фактом заподіяння тілесних ушкоджень Сафарову Фірдовсі Керім Огли працівниками Могилів-Подільського РВ УМВС у Вінницькій області. Цей злочин, а вірніше – злочини: катування, зловживання владою та службовим становищем, службові підроблення, незаконне позбавлення волі, порушення рівноправності громадян на підставі їх національної належності були скоєні вищим керівництвом Могилів-Подільського міськрайвідділу міліції ще 26 березня 2011 року, проте Могилів-Подільська міськрайонна прокуратура вперто покривала злочинців у погонах, ТРИЧІ(!) відмовляючи жертві злочину у порушенні кримінальної справи відносно озвірілих карателів.Кричущий випадок расистсько-мотивованого міліцейського насильства, який мав місце у багатонаціональному місті Могилеві-Подільському, привернув увагу багатьох електронних та друкованих засобів масової інформації як у Вінниччині, так і в Україні. Ми переконані, що лише наполегливе висвітлення пресою нападу, до якого причетний Начальник Могилів-Подільського міськрайвідділу міліції підполковник В.П.Шрамко, змусило прокуратуру Вінницької області побачити те, що було очевидно усім – міліціонери Могилева-Подільського діяли не як правоохоронці, а як організоване злочинне угрупування – банда. Чотири місяці відчайдушної боротьби Сафарова, преси та правозахисників за справедливість довели – міліцейська банда має надійний «дах». Цей дах забезпечували люди, які покривали злочинців, усіляко допомагали їм уникнути передбаченої законом відповідальності. Дії Василя Шрамка було визнано повністю законними та правомірними відповідно до результатів службової перевірки, проведеної старшим інспектором з особливих доручень інспекції з особового складу управління кадрового забезпечення УМВС України у Вінницькій області майором міліції Вараницею О.П., начальником інспекції з особового складу УМВС України у Вінницькій області підполковником міліції
Регушем В.М. Висновки цієї «перевірки» затвердив Заступник начальника УМВС України у Вінницькій області полковник міліції Бокша М.О. Саме вони, а також прокурори з Могилева-Подільського Бондар Л.В. та Гулько А.В., які тричі відмовлялися порушувати кримінальну справу відносно міліціонерів, і зробили усе можливе, аби банда і далі знущалася над українцями. Цікаво, що попри оприлюднене в інтернеті відео свідчення іншого жителя Могилева-Подільського – Миколи Борчака, який також зазнав аналогічного насильства з боку Василя Шрамка, ніхто в прокуратурі і не думає проводити перевірку по цьому факту.

Ми свідомі того, що факт порушення кримінальної справи за фактом знущань міліціонерів над нашим громадянином не гарантує справедливості. Прокуратурою Вінницької області ЧОТИРИ рази закривалася кримінальна справа, порушена раніше за фактом катувань жителя Шаргорода Анатолія Кулика офіцерами місцевої міліції, по якій невдовзі Європейський суд з прав людини має оприлюднити свій вердикт. Залишилася прокуратура байдужою і до факту нелюдських катувань, яких зазнав у вінницькій міліції вінничанин Юрій Заболотний.

Проводячи щоденний моніторинг дотримання прав людини у діяльності міліції у Вінницькій області, ми змушені з тривогою зазначити, що різке погіршення ситуації та збільшення скарг, які надходять до правозахисників на міліцію, припадає на період, коли УМВС України у Вінницькій області очолив генерал-майор міліції Валерій НонікСаме Валерій Нонік відповідає за повне знищення відомчого контролю за дотримання прав людини міліцією у Вінницькій області, за фактичне відновлення системи кругової поруки, знищення ефективного та чесного діалогу міліції з громадянським суспільством, припинення діяльності незалежних інспекцій громадськими правозахисними організаціями місць міліцейської несвободи (насамперед ізоляторів тимчасового тримання).

Катування Фірдовсі Сафарова міліціонерами не є поодиноким пркладом сучасних катувань та злочинів з боку Вінницької міліції. Ми вже повідомляли про катування вінничанина Юрія Шкорби, незабаром Вінницька правозахисна група оприлюднить інформацію про пограбування автомобіля співробітниками ДАЇ у Літинському районі, чекає не фальшивої, а справедливої прокурорської оцінки і кричущий випадок катування немирівською міліцією місцевого жителя Олега Мельника.

Проте, чи  вистачить у міністра внутрішніх справ України Анатолія Могильова послідовності щоби запровадити у життя декларований принцип – за порушення прав людини міліціонерами, відповідати мають також і їх керівники – покаже час. Так само не відомо, чи зможе розібратися прокурор Вінницької області Олександр Мріхін з системними проблемами прокурорського нагляду за дотриманням законності в діяльності правоохоронних органів.

Як би там не було, але Вінницька правозахисна група та наші організації-партнери послідовно та безкоштовно захищатимуть жертв катувань та інших форм міліцейської сваволі.

Немає коментарів:

Дописати коментар