Translate Переклад

вівторок, 31 травня 2011 р.

КООРДИНАТОР ВПГ ДМИТРО ГРОЙСМАН: Я НІКОЛИ НЕ ПРОСИВ ЖОДНОЇ ДОПОМОГИ У ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ


26 травня 2011 року у прямому ефірі телеканалу «5 канал» (Україна) в ток-шоу «РесПубліка» виступив народний депутат України Валерій Коновалюк, який, зокрема, заявив наступне: «Дмитрий Гройсман в Виннице… Винницкая правозащитная группа. Мы заступились за него от произвола милиции и наш депутат Бондаренко она фактически обратилась и ему дали подписку о невыезде вместо того, чтобы он находился в следственном изоляторе и суд оправдал его действия как правозащитника…»

У зв‘язку з цією заявою Координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман поширив наступний коментар:

Будь-яка політична партія має право на свою позицію щодо порушень прав людини, зокрема і щодо переслідувань правозахисників за їхню мирну неполітичну діяльність, спрямовану на допомогу жертвам державної сваволі. Проте я хочу офіційно заявити: ані я особисто, ані Вінницька правозахисна група ніколи не зверталися і не будемо звертатися до будь-яких політичних партій за підтримкою та допомогою з жодних питань, які можуть стосуватися мене особисто, чи організації, у якій я маю честь працювати. Після початку переслідувань і порушення щодо мене кримінальної справи за надуманими звинуваченнями у поширенні порнографії та скоєнні публічної наруги над державними символами України, до мене зверталося кілька народних депутатів України, які від себе особисто, а не від своїх партій пропонували різноманітну допомогу від репресій, розв‘язаних щодо мене корумпованою та морально деградованою вінницькою міліцією. Проте, оскільки справу на даний час розглядає Ленінський райсуд м.Вінниці я не міг прийняти жодної допомоги від народних депутатів, адже така допомога була б рівнозначна втручанню у діяльність суду, що є неприпустимим.

Проте я з вдячністю прийняв пропозиції народних депутатів України Олени Бондаренко (фракція Партії Регіонів) Голови підкомітету з питань телебачення та радіомовленя Комітету ВР України з питань свободи слова та інформації та Еліни Шишкіної (фракція БЮТ) Голови підкомітету з питань конституційного статусу Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади Комітету ВР України з питань правової політики,  які запропонували звернутися до суду з клопотанням про заміну запобіжного заходу з підписки про невиїзд на персональні поруки. Така можливість надана кожному приписами Ст.152 КПК України і я високо ціную те, що народні депутати розуміють наскільки важливим є для правозахисника вільно пересуватися для здійснення своєю громадської діяльності. Вказані клопотання були внесені до суду, але на жаль суддя Ковбаса Ю.П. відмовив у їх задоволенні і не змінив щодо мене міру запобіжного заходу у вигляді підписки про невиїзд.

Я приймаю це рішення суду таким, як воно є, і щиро дякую депутатам Бондаренко та Шишкіній, які висловили бажання особисто прибути в судове засідання, тим самим виконавши вимогу судді. Проте заява народного депутата Валерія Коновалюка, що завдяки зверненню депутата [Олени] Бондаренко мені обрали запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд, і, тим більше, про нібито «моє виправдання судом» не відповідає дійсності.

Немає коментарів:

Дописати коментар