Translate Переклад

пʼятниця, 11 лютого 2011 р.

У Стрижавську виправну колонію №81 повертається практика жорстоких знущань над засудженими


Вінницька правозахисна група багато років боролася з кричущими порушеннями прав людини у Стрижавській виправній колонії №81 Державної пенітенціарної служби України. В період, коли цією установою керував Заслужений юрист України, полковник внутрішньої служби і, за сумісництвом, начальник виробництва цієї колонії Магомед Расулович Магомаєв ми регулярно інформували громадськість про жорстокі катування, масове використання рабської праці, приховану практику грубих порушень правил техніки безпеки, яка призводила до масових каліцтв людей. Прокуратура Вінницької області та спеціальна прокуратура залишалися байдужими, сліпими та глухими щодо наших повідомлень, регулярно поширюючи в суспільстві неправдиву інформацію про, нібито, відсутність в Стрижавській виправній колонії масових та системних порушень прав людини. Не змінилося відношення прокуратури до ситуації в колонії і після того, як «порядки» в колонії оцінив Європейський Суд з прав людини у справі «Ухань проти України».

          Ситуація змінилася лише тоді, коли Вінницька правозахисна група змушена була замість прокуратури Вінницької області та УСБ у Вінницькій області фактично розкрити злочин, пов‘язаний з піврічним приховуванням зникнення з СВК №81 засудженого В.Совача, згодом з‘ясувалося, що таким чином з колонії зник, а, можливо, був просто відпущений, також і інший засуджений.

          Під тиском неспростовних фактів прокуратура Вінницької області була змушена порушити кримінальну справу за фактом перевищення влади та службових підроблень з боку посадових осіб СВК №81, згодом колонію очолив новий начальник – А.Каменяш.

          Продовжуючи постійний моніторинг ситуації в СВК №81, в тому числі і за допомогою методів, які дехто вважає забороненими та неетичними, ми помітили, що зміна в керівництва в цілому призвела до різкого покращення ситуації з дотриманням прав людини, зменшився травматизм, оскільки різко зменшився рівень необлікованої праці засуджених.
     
          Проте останнім часом до Вінницької правозахисної групи надходить усе більше повідомлень про застосування насильства, приниження людської гідності засуджених з боку персоналу та адміністрації колонії, це стосується як засуджених, так і осіб, які утримуються на території СВК №1, але перераховуються з Вінницьким СІЗО.

          Сьогодні Вінницька правозахисна група отримала з кількох джерел, які заслуговують на довіру, інформацію про можливе жорстоке побиття вранці 11 лютого засудженого, в прізвищі якого є літери «Котолупенк*», а в імені – «В*ктор». Вказаний засуджений, який за нашими даними страждає на тяжку хронічну недугу, міг бути жорстоко побитий співробітниками адміністрації, яка наразі може переховувати цю людину в приміщенні тюремної лікарні, сподіваючись, що можуть зійти тілесні ушкодження.

          Не маючи можливості негайно перевірити вказану інформацію, ми вважаємо за потрібне звернутися до Генеральної прокуратури України, Уповноваженого ВР України з прав людини та до керівництва Державної пенітенціарної служби з вимогою невідкладно провести ефективне та прозоре розслідування наведеної інформації про можливе грубе порушення прав людини відносно засудженого та заявляємо про свою готовність разом з представниками ГПУ прибути в СВК №81 для зустрічі з вказаною особою.

Немає коментарів:

Дописати коментар