Translate Переклад

неділя, 16 січня 2011 р.

В обіймах у "мєнтозаврів"

Затримання київською міліцією учасників мирної акції з нагоди «Міжнародного дня обіймів» брутально порушує свободу мирних зібрань та вираження поглядів

Вінницька правозахисна група рішуче засуджує незаконне затримання співробітниками київської міліції активістки руху «FEMEN» Інни Шевченко та намагання притягнути її до адміністративної відповідальності за, нібито, порушення порядку організації та проведення мирних зібрань. Інну Шевченко затримали на центральній вулиці Києва – Хрещатику, де вона разом з учасниками жіночого руху «FEMEN» проводила мирну акцію з нагоди «Міжнародного дня обіймів», у ході якої учасники обіймали всіх бажаючих.
Затримання Інни Шевченко міліцією було незаконним, протиправним та зухвалим, - заявив Координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман.Це цинічне порушення прав людини, вчинене відкрито на очах у сотень киян, є викликом усім нам - громадянам України.

Вінницька правозахисна група вважає, що МВС України, очолюване Анатолієм Могильовим, вдається до кампаній залякування всіх, хто потенційно здатен на будь-які форми публічного протесту, це підтверджує й оприлюднена цими днями вказівка замміністра внутрішніх справ Ратушняка №266/рт, якою органам та підрозділам МВС України доводяться «завдання», що прямо порушують права громадян України, зводять діяльність міліції до протидій мирним протестам і протиправному втручанню в приватне життя громадян. Показовим є те, що порушення права на свободу мирних зібрань набирає обертів, щойно Україну залишив Єврокомісар з питань розширення та сусідства Штефан Фюле, який був змушений в чергове підкреслити неможливість подальшої євроінтеграції України без зміцнення поваги до прав людини та свободи ЗМІ.

          Порушення права людей на свободу мирних зібрань в Україні, які були масовими та системними й за часів президентства Віктора Ющенка, стають дедалі поширенішими та більш зухвалими. Затримання людей, які у вихідний день в центрі міста обіймали перехожих з метою викликати позитивні емоції та подарувати радість, лише підтверджують усю глибину маразму та правового невігластва нинішньої міліцейської верхівки.

          Вінницька правозахисна група закликає Уповноваженого ВР України з прав людини у співпраці з організаціями громадянського суспільства підготувати спеціальну доповідь щодо дотримання права громадян України на свободу мирних зібрань і представити його на спеціальних парламентських слуханнях.

          Ми вимагаємо від Генеральної Прокуратури України вжити заходи прокурорського реагування у зв’язку з протиправними діями співробітників міліції, які незаконно затримали активістку руху «FEMEN» Інну Шевченко та склали відносно неї протокол про неіснуюче адміністративне правопорушення.

          Ми сподіваємося на принципову оцінку незаконних дій міліції щодо громадянки Інни Шевченка і з боку Шевченківського райсуду м.Києва, який 17 січня розгляне вказаний інцидент.

Немає коментарів:

Дописати коментар