Translate Переклад

понеділок, 20 грудня 2010 р.

20 грудня - Акція проти міліцейської сваволі й “ксенофобії у погонах”

20 грудня, в День української міліції, о 14:00 біля будівлі Міністерства внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця, 10) пройде акція, спрямована проти катувань та вбивств людей міліціонерами, проти проявів расизму і ксенофобії у міліції. Саме в цей день 20 грудня відбудеться суд над міліціонерами, які підозрюються у вбивстві студента Ігоря Індило. Літом 2010 року загибель юнака сколихнула країну, рух “Ні поліцейській державі!” провів численні акції протесту, нарешті проти працівників міліції було відкрито кримінальну справу. Але не за вбивство, а лише за службову недбалість, є підозра, що кругова порука допоможе вбивцям уникнути кари. На жаль, “справа Індила” не унікальна - за останній рік у відділках міліції загинула 41 особа. Саме зараз у Харкові у в’язниці утримується Яків Строган, який зазнав тортур з боку працівників Київського райвідділку, його життю загрожує суттєва небезпека, після того, як він звернувся до правозахисників, проти нього було сфабриковано кримінальну справу.

18 грудня – міжнародний день мігранта, який є приводом нагадати, про недопустимість постійного використання українською міліцією ганебної практики “етнічного профайлінґу”. Предметом особливої уваги співробітників органів внутрішніх справ часто є люди з відмінною зовнішністю, яких апріорі підозрюють у скоєнні правопорушення. Громадянам України та людям, які приїхали сюди вчитись чи працювати, маючи інший колір шкіри, пройти вулицями українського міста без зупинок затримань набагато важче, ніж людям більш “типового” вигляду. Іноді одну й ту саму людину перевіряють кілька разів на місяць, незважаючи на те, що інших причин для підозри, окрім “не тієї” зовнішності, немає. У відповідь на скарги, міліція прямо пояснює, що йдеться саме про зовнішність. Нещодавній випадок із затриманням журналіста Мустафи Найєма, у якого перевіряли документи лише тому, що він здався правоохоронцям “особою кавказької національності” - лише один із тисяч.

Дискримінація однієї соціальної групи неминуче завдає удару всьому суспільству. Якщо працівник міліції порушує закон та права людини один раз, він буде робити це і у майбутньому. Права людини захищаються тільки тоді, коли вони універсальні.
Учасники та учасниці акції вимагають:
- скасувати врахування відсотку розкриття злочинів як критерій оцінювання ефективності роботи міліції;
- припинити катування та вбивства людей у відділках міліції;
- покарати винних у міліцейському свавіллі;
- припинити практику затримки і перевірки документів осіб на підставі “етнічного профайлінгу”;
- скасувати підрозділ протидії етнічній злочинності Департаменту кримінального розшуку Міністерства внутрішніх справ України, як такий, що безпідставно ділить осіб за зовнішніми характеристиками на “своїх” і “чужих” і тим самим посилює ксенофобію
.

В рамках акції відбудеться перформанс «Виглянь у вікно». Яскраву візуальну частину обіцяє ініціатива “Худрада”, яка займались оформленням нещодавньої акції лівих і прваозахисників “Анти-Йолка”.
Акція проходитиме без партійної та організаційної символіки.
Контактні особи:
Михайло Каменєв: +380674042646 kameniev@gmail.com
Ганна Гриценко: +380674081761 anneken@gmail.com
Олександр Володарський: +380950573156  alexander.wolodarsky@gmail.com

В акції візьмуть участь активісти та активістки організацій “Соціальна Альтернатива”, “Вільна спілка”, незалежної студентської профспілки “Пряма дія”, ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив”, за підтримки журналу соціальної критики “Спільне”, проекту “Без кордонів” Центру “Соціальна дія”, кураторського об’єднання Худрада та Центру Візуальної Культури Києво-Могилянської академії.

Немає коментарів:

Дописати коментар