Translate Переклад

пʼятниця, 19 листопада 2010 р.

Громадські активісти "зустрінуть" Президента Януковича на саміті в Брюсселі 22 листопада


19 листопада 2010 року
Анонс прес-конференції

Євроінтеграція України та права людини – погляд зсередини

            Українська влада заявляє про свої великі очікування від саміту «Україна-ЄС», який відбудеться в Брюсселі 22 листопада 2010 року. На порядку денному питання реального, а не символічного спрощення візового режиму для українських громадян, які подорожують до країн Євросоюзу, можливе наближення погодження тексту Угод про асоціацію с ЄС та про зону вільної торгівлі, поглиблення двостороннього співробітництва та секторного співробітництва. Безперечно – успіх євроінтеграційних устремлінь України означатиме багато важливих позитивних зрушень для усіх громадян України і можна лише сподіватися, що українська дипломатія забезпечить просування України по складному та довгому шляху до ЄС.
            Засадничими  європейськими цінностями є визнання та повага демократії та прав людини, ефективні гарантії дотримання яких базуються на ефективній та справедливій системі правосуддя, громадському контролі за діяльністю влади, функціонуванні незалежної преси, прозорості та відкритості державних інституції, чесних та вільних від маніпуляцій виборчих системах.
            Саме цим вимогам повинна відповідати Україна на момент прийняття в ЄС. Українська влада декларує відданість європейським цінностям, проте чи покращується ситуація з правами людини в Україні за період президентства Віктора Януковича?  Про це розкажуть учасники прес-конференції – незалежні українські журналісти та правозахисники, які спеціально приїдуть в Брюссель, аби висвітлити інший бік сучасних українських реалій, коли вбивають та незаконну слідкують за журналістами, притискають та репресують правозахисників, брутально порушують права людини на свободу мирних зібрань, використовують проти громадських активістів страшні сталінські методи каральної психіатрії. Це також сучасна Україна, яка прагне європейської безпеки та комфорту. Та чи є інтеграція такої України в об‘єднану Європу безпечно та комфортною для європейців? Що можна і потрібно зробити нашим європейським партнерам, аби допомогти Україні очиститися від страшного тоталітарного минулого та не удавана, а реально змінитися, щоби стати  повноцінною частиною об‘єднаної Європи?
            Спікери на прес-конференції:
1.      Аркадій Бущенко (Arkadij Bushenko) – Голова правління Української гельсінкської спілки з прав людини
2.      Дмитро Гройсман (Dmytro Groisman) – Координатор Вінницької правозахисної групи
3.      Микола Княжицький (Mykola Knyazhyckyy) – директор телеканалу TVi
Про спікерів:
Аркадій Бущенко – адвокат, правозахисник. Голова правління Української гельсінкської спілки з прав людини. Успішно представляв десятки справ проти України в Європейському суді з прав людини, автор кількох моніторингових досліджень щодо дотримання прав людини в Україні
Дмитро Гройсман -  юрист, правозахисник. Координатор Вінницької правозахисної групи, яка спеціалізується на боротьбі з катуваннями, захисті прав біженців та прав пацієнтів. Вінницька правозахисна група неодноразово зазнавала утисків та репресій з боку попередньої та нинішньої влади в Україні, наразі після незаконного обшуку та вилучення усього обладнання організації її діяльність паралізовано.
Микола Княжицький – відомий український журналіст, Директор телевізійного каналу TVi, який нещодавно втратив право на мовлення та більшість раніше виділених єфірних частот. Микола Княжицький звинувачував українську спецслужбу СБУ у незаконному зовнішньому спостереженні та втручанні в особисте життя, яке мало місце в 2010 році.
Мови конференції: Українська, російська та англійська

Місце проведення прес-конференції: Кімната Магретт (Room Magrette)  Міжнародний прес-центр Брюссель Résidence Palace - International Press Centre, Rue de la Loi 155 - Bloc C
1040 Brussels, Belgium, email : info@presscenter.org, tel : +32 (0)2 235 21 11, +32 (0)2 235 21 11, fax : +32 (0)2 235 21 10


Час проведення прес-конференції: з 11 до 12 години
Додаткова інформація та акредитація: +380632208055, +380672846450, email: vpg@ukr.net

Немає коментарів:

Дописати коментар