Translate Переклад

понеділок, 18 жовтня 2010 р.

«Репресії фірмові міліцейські під порносоусом». Чи вдасться міліції, прикриваючись боротьбою за моральність, розгромити Вінницьку правозахисну групу?

18 жовтня 2010 року
Для негайного розповсюдження!


          15 жовтня 2010 року співробітники МВС України провели обшук в помешканні координатора Вінницької правозахисної групи Дмитра Гройсмана. Підставою для проведення обшуку приміщення стала постанова судді Ленінського райсуду м.Вінниці Л.Ковальчук,


яка була видана у зв‘язку із порушенням кримінальної справи за фактом поширення порнографічних відеоматеріалів в приватному інтернет-блозі Дмитра Гройсмана. Цікаво, що постанова про обшук була видана за три тижні до дати його фактичного проведення, а з самим Дмитром Гройсмана до проведення обшуку не було ані допиту, ані відбирання пояснень. Відеоролік, який міліцейські порнознавці вважають порнографічним – є ефіром російської телевізійної програми, розміщеними на українському сайті Відеон‘юс та міжнародному відеохостінгу youtube.com де офіційно заборонено розміщення порнографічних матеріалів, має майже 150 тисяч переглядів та розповідає про безсовісне втручання російських спецслужб в приватне життя політичних та громадських діячів, що належать до опозиції. Перегорнувши всю квартиру Дмитра Гройсмана догори ногами,правоохоронці спромоглися вилучити лише деякі робочі документи Вінницької правозахисної групи та … дві фотокартки німецького Фонду боротьби зі СНІДОМ, які направлені на освіту секс-працівників навичкам безпечного орального та анального сексу.

Лише після цього – о 20 годині 15 жовтня міліціянти без пред‘явлення жодного судового ордеру чи постанови , зажадали допустити їх нібито для огляду приміщення офісу Вінницької правозахисної групи, який розташований в цьому будинку, але в іншій квартирі. Отримавши дозвіл на огляд приміщення від господаря квартири, міліціянти, знаючи, що усе майно в офісі ВПГ належить цій громадській організації, або Управлінню Верховного Комісара ООН у справах біженців,  увірвалися до офісу і, грубо порушуючи закон, з перевищенням владних повноважень розпочали вилучати… комп‘ютери та фінансову документацію ВПГ та інші робочі документи правозахисної організації. Зокрема було безпідставно та незаконно вилучено понад триста паперових файлів шукачів притулку, клієнтів ВПГ. Усе вилучено співробітники міліції увезли в невідомому напрямку нібито для експертизи. Жодної постанови слідчого чи судді щодо проведення виїмки чи інших форм примусового вилучення майна ВПГ нашій організації не було надано.
         
Крім конфіденційних матеріалів шукачів притулку, міліція викрала у ВПГ комп‘ютери із зафіксованими на відео результатами проведення кількох інтерв‘ю з жертвами порушень міліцією прав людини, які дають жертви спілкування з вінницькими міліціонерами. Також в розпорядження міліції потрапило конфіденційне листування між ВПГ та Європейськими судом з прав людини по двох справах, в яких людей катували у Вінницькій міліції (справа Анатолій Кулик проти України) та справа Заболотний проти України.

Раніше вінницька міліція намагалася схилити Вінницьку правозахисну групу до «співпраці з міліцією», при цьому передбачалося, що всупереч принципам професійної етики правозахисника наша організація буде «зливати» міліції приватну та конфіденційну інформацію про наших клієнтів. Очевидно, що ВПГ була змушена відмовити в такій співпраці органам МВС з роз‘яснення такої своєї позиції. Сьогодні ми змушені опублікувати наше листування з співробітниками МВС


В результаті злочинного нальоту Вінницької міліції на офіс ВПГ повністю паралізовано роботу організації, в тому числі відсутня можливість подавати обов‘язкові звіти до податкових та інших державних органів.

Вінницька правозахисна група  звертає увагу суспільства, що міліція  все частіше використовує незаконні дії щодо громадянських активістів. Так на минулому тижні по сфабрикованих справах було засуджено до трьох діб адміністративного арешту активістів львівської правозахисної організації «Вартові закону».

В ситуації, що склалася ВПГ, уже звернулася до Уповноваженого ВР України з прав людини Н.І Карпачової з проханням відкрити провадження уповноваженого з фактом  перешкоджання правозахисній діяльності. Ми також звернулись до Представника Генерального Секретаря Ради Європи в Україні пан Оке Петерсона з проханням звернути увагу на переслідування за правозахисну діяльність в Україні.

Вінницька правозахисна група подасть до Генеральної Прокуратури України заяву про злочин – перевищення влади та службових повноважень, вчинений співробітниками міліції, які пограбували офіс ВПГ.

В цей складний для нас момент, ми щиро дякуємо сотням наших друзів, колег, клієнтів і просто небайдужих людей, які організовують акції протесту проти свавілля міліції, пропонують нам свою комп‘ютерну техніку замість вилученої, просто телефонують нам зі словами підтримки та солідарності.

Ми запевняємо суспільство, що попри жорсткі репресії корумпованої міліції, яка є одним з «кришувальників» зокрема і незаконного обігу наркотиків та торгівлі живим товаром, ми – Вінницька правозахисна група і надалі залишимось відданими захисту прав людини без компромісів чи угод з агентами держави.

18 жовтня 2010 року Вінницька правозахисна група проведе прес-конференцію  щодо незаконного втручання МВС України в діяльність правозахисної організації. Про час та місце прес-конференції буде повідомлено додатково на сайті Вінницької правозахисної групи www.vpg.org.ua .

Немає коментарів:

Дописати коментар