Translate Переклад

четвер, 14 жовтня 2010 р.

У Львові влада переслідує правозахисників та порушує права громадян на мирні зібрання

14 жовтня 2010 року
Для негайного розповсюдження!

Застосування адміністративного арешту громадських активістів львівської громадської організації «Вартові закону» Олексія Верєнцова та Ігора Танічкевича є репресіями влади щодо правозахисників та грубим порушенням права людини на свободу мирних зібрань

          Вінницька правозахисна група рішуче засуджує грубі репресії української міліції відносно активістів львівської громадської організації «Вартові закону», яка широко відома своєю безкомпромісною боротьбою зі зловживаннями місцевої влади в сфері комунального обслуговування населення та спротивом порушенням прав людини з боку органів прокуратури та міліції.

          14 жовтня 2010 року суддею Галицького райсуду м.Львова Серьодкіною І.М., по сфабрикованих матеріалах адміністративної справу було засуджено до трьох діб адміністративного арешту активістів-правозахисників громадської організації «Вартові закону» Олексія Верєнцова та Ігора Танічкевича. Підставою для адміністративного покарання стала акція протесту організації «Вартові закону» проти зловживань та порушень прав людини в прокуратурі Львівської області, яку кілька десятків активістів провели 12 жовтня 2010 року. В ході акції протесту до пікетувальників прибув начальник Галицького райвідділу міліції у Львові та інший офіцер, які намагався незаконно застосувати силу до пікетувальників, провокували протестуючих на конфлікт. Все це задокументовано на численних відео та фотоматеріалах.

          13 жовтня міліція з дому забрала відомого в Львові правозахисника Олексія Верєнцова та незаконно затримала його більш ніж на добу, без належного оформлення в ізолятор тимчасового тримання. Сьогодні 14 жовтня Олексія Верєнцова та Ігора Танічкевича було засуджено до трьох діб адміністративного арешту за, нібито злісну непокору законним вимогам співробітників міліції та порушення порядку проведення мирних заходів. При цьому судове засідання були проведені з кричущими порушеннями процесуальних прав осіб, що притягуються до адміністративної відповідальності. Суддя Серьодкіна заявила Олексію Верєнцову в присутності журналістів та глядачів, що йому не потрібен адвокат, оскільки він «сам є правозахисником і захищає інших людей». Суддя також відмовилася ознайомитись з численними відеоматеріалами про події біля прокуратури Львівської області, заявивши в судовому зсідання, що «її комп‘ютер не тягне дивится відео».

          Вінницькій правозахисній групі вдалося отримати копію постанови суду по справі Верєнцова. Цей «документ» вражає безграмотністю та цинізмом. Попри приписи Конституції України, та багатолітню практику Європейського суду з прав людини, суддя Серьодкіна вважає, що громадянам України для проведення мирного зібрання потрібні дозволи Львівської міської ради, без яких зібрання є «незаконними». На цьому було побудовано судове рішення, яке може коштувати громадським активістам по три доби життя.

          Вінницька правозахисна група закликає Президента України Віктора Януковича невідкладно просити Генерального прокурора України в порядку Ст.294 Кодексу України про адміністративні правопорушення скористатися правом на опротестування постанов Галицького районного суду щодо Олексія Верєнцова та Ігора Танічкевича.

          Ми просимо Уповноваженого ВР України з прав людини Ніну Карпачову відкрити провадження Уповноваженого щодо грубих порушень прав людини на свободу мирних зібрань та мирний ненасильницький протест в м.Львові.

Ми звертаємось до представників організацій громадянського суспільства та ЗМІ всієї України з проханням всіляко поширювати інформацію про репресії відносно правозахисників та порушення конституційних прав людини на свободу мирних зібрань в Україні.

Ми просимо всесвітньовідому правозахисну організацію «Міжнародна Амністія» визнати Олексія Верєнцова та Ігора Танічкевича в‘язнями сумління та розпочати міжнародну кампанію за їх негайне та безумовне звільнення.

Закликаємо усі організації та приватних осіб, які підтримують наше звернення – поставити під ним свої підписи.


26 коментарів:

 1. Кримський Республіканський осередок Всеукраїнської громадської організації інвалідів користувачів психіатричної допомоги "ЮЗЕР", усім складом ПІДТРИМУЄМО

  ВідповістиВидалити
 2. Підтримую.
  Інститут "Республіка".
  Володимир Чемерис.

  ВідповістиВидалити
 3. Гройсман - збоченець, він малював під час Президентських виборів своє найцінніше обрізаний член http://vn.20minut.ua/news/167861
  У Вінниці усі знають - Гройсман покриває нелегальну торгівлю живим сомалійським товаром, Гройсман навіз повно чорних у Вінницю, Гройсман працює за гроші єврейської мафії, Гройсман відпрацьовує гроші бандитів, він захищає бандитів проти колишнього начальника СВК №81 М.Магомаєва, якого мафія хоче руками Гройсмана посадити в тюрму. Гройсману допомагає чорнорота армянська шавка Монтян. Монтян, ти багато підафілів посадила в тюрму. Брехуни та жидівські аферисти Гройсман і його коханка Мунтян.Мунтян, до того ж твій Дімочька - гомік, з нєграми спить у Вінниці

  ВідповістиВидалити
 4. Гройсман україножер, хоче всю Вінницю віддати чорним. Він відкидає Голодомор, сміється з національної трагедії чужої нації. Всі його дії проплачено євреями, до того ж Гройсман сам єврей.

  ВідповістиВидалити
 5. Західноукраїнський медіа-центр. ПІДТРИМУЄМО ЗВЕРНЕННЯ.

  ВідповістиВидалити
 6. Тримайтесь, не припиняйте боротьбу.
  Буде потреба в адвокатській допомозі в м. Києві. Звертайтесь (050) 462-92-94
  Адвокат Дмитро Лошаков.

  ВідповістиВидалити
 7. Запоріжжя. Газета "Суббота плюс", головний редактор Богдан Василенко. Підтримую.

  ВідповістиВидалити
 8. Святослав Козак, режисер, Новий канал, Київ.
  Долучаюсь до підтримки Львівських правозахисників

  ВідповістиВидалити
 9. Вадим Кошовий. ПІДТРИМУЮ ЗВЕРНЕННЯ.

  ВідповістиВидалити
 10. Вадим Матвіїв, адвокат. Підтримую звернення.

  ВідповістиВидалити
 11. Подільський центр прав людини. ПІДТРИМУЄМО ЗВЕРНЕННЯ

  ВідповістиВидалити
 12. Прийде час і Серьодкіна скоштує гратів, але не на 3 доби - санкція ч.1 ст.375 КК України передбачає від 2 до 5 роки позбавлення волі.

  ВідповістиВидалити
 13. Поддерживаю.
  «…В бедных странах демократия кончается тем, что выбирают дебила и очень часто начинается диктатура…»
  Очевидно народу надо "похаркать кровью", чтобы правильно сделать выбор...

  Мариуполь.

  ВідповістиВидалити
 14. Підтримую звернення!!!

  ВідповістиВидалити
 15. Ментовсько-прокурорсько-суддівське С В А В І Л Л Я !!!
  Результат пікетування прокуратури - полювання та арешт на правозахисників.

  За фальшивими доносами майора Галицького РВ ЛМУ УМВСУ у Львівській області Маруняка та ДАІшників, нібито їм вчиняли непокору, з 17.00 до 18.00 14.10.2010р. суддя Галицького районного суду м.Львова Серьодкіна Іванна Миколаївна винесла дві постанови про арешт на 3 суток координатора правозахисної організації ГО "Вартові закону" Олексія Вєренцова та активіста Танячкевича Ігора. Навпаки, пікетування було мирним, але цей майор та полковник без жодних пояснень намагались затягнути О.Вєренцова в провулок, не показали документів та не назвалися, відпустили затриманого на вимогу пікетувальників назватися та показати посвідчення. Продажні мєнти втекли, а потім зфальсифікували доноси про непокору. Суддя засудженим категорично відмовила в послугах адвоката та в допиті свідків, які були присутні. Глузувала, що правозахисник не може себе захистити без адвоката.
  Отже, це судилище є замовною помстою прокуратури Львівської області за пікетування і акцію 12.10.2010р., за якою пікетувальники прокуратурі подарували гроб з її відписками.
  Олексій Вєренцов оголосив голодування.

  Ніяких заборон на проведення акції не існує, в суді їх не було. Не було ніяких рішень судів про заборону пікетувань прокуратури. ГО "Вартові закону" в суд не визивали і ніяких постанов та рішень не надходило. Про проведення пікутувань прокуратури та ЛОДА було завчасно повідомлено,зареєстровано в ЛМР. Міліція Б Р Е Ш Е. Це фабрикація документів заднім числом міліцією та прокуратурою.

  15.10.2010р. зранку міліція та особи в цивільрному одязі кілька раз ломились до помешкання Президента правозахисної організації ГО "Вартові закону", заступника головного редактора газети "Ратуша" Віктора Чарномського. Оточили його помешкання і вичікують, так як їм не відчинили без понятих.
  Події розвиваються таким чином, що можливі подальші провокації та штурм помешкань правозахисників.


  vpitp@ukr net

  ВідповістиВидалити
 16. Пардон, то де саме ставити підпис?

  ВідповістиВидалити
 17. Богдана Короляк (Львів)
  Підтримую!!

  ВідповістиВидалити
 18. Це кричуший акт проти громадськості і права! Суддя має нести покарання.
  ВИБОРНІСТЬ СУДДІВ - негайно!

  ВідповістиВидалити
 19. Світлана Марінцова15 жовтня 2010 р. о 21:24

  Львівський обласний комітет профспілки "Солідарність" у повному складі підтримує звернення

  ВідповістиВидалити
 20. Центр громадської адвокатури

  ВідповістиВидалити
 21. Показово, що всі хто ллють гівно - пишуть анонімно :)

  А до заклику приєднуюсь!

  ВідповістиВидалити