Translate Переклад

середа, 22 вересня 2010 р.

«Мастирка» від зеків, чи «фуфло» від вертухаїв?


21 вересня 2010 року
ДЛЯ НЕГАЙНОГО РОЗПОВСЮДЖЕННЯ!

«Мастирка» від зеків, чи «фуфло» від вертухаїв?

«Справедливу» та «незалежну» перевірку повідомлень про масові порушення прав засуджених Кам‘янської (Запорізька область) виправної колонії №101 проводять керманичі місцевої пенітенціарної системи, а не незалежні фахівці

Ввечері 21 вересня 2010 року прес-служба Управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань в Запорізькій області поширила прес-реліз «Щодо ситуації в Кам‘янській виправній колонії».

У вказаному документі зазначено, що після повідомлення Вінницької правозахисної групи про надходження масових скарг засуджених на нестерпні умови перебування, приниження та катування в колонії, було здійснено виїзд журналістів, судмедекспертів та представників громадськості до колонії. В результаті за словами прес-релізу, присутні змогли переконатися, що «засуджені негативної спрямованості вдалися до так званої «мастирки» - імітації тілесних ушкоджень».

Не часто можна побачити в тексті офіційних документів прес-служб органів влади блатний жаргон – «фєню», але чи не є написаний запорізькими тюремниками «відмаз» насправді – «фуфлом» чи «шнягою»? Вінницька правозахисна група стурбована тим, що попри наш заклик наразі «розслідування» нашої заяви не має нічого спільного з справедливим та безстороннім дослідженням фактів. Так 21 вересня в «перевірці» не взяв участь жоден представник Центрального Апарату Державного Департаменту виконання покарань, не було серед перевіряючи і представників Омбудсмана, Генеральної прокуратури чи Мінюсту. Не запросили також і представників Вінницької правозахисної групи, хоча ми офіційно просили дозволити нам зустрітися з тими засудженими, які зверталися до нас зі скаргами, і чиї прізвища у нас є. Журналістам продемонстрували засудженого-активіста Чередніченка, який заявив, що сидить в колонії третій рік, хоча насправді, як кажуть інші засуджені – перебуває в колонії лише рік. «Комісія» не відвідала дільницю підсиленого контролю та приміщення камерного типу, в яких утримуються люди, щодо яких є серйозні підстави вважати, що вони побиті представниками адміністрації, але навіть ті засуджені, яких адміністрація наважилася продемонструвати громадськості – заявляли про те, що в колонії знущаються над людьми…


Ми вітаємо працю журналістів порталу http://reporter.zp.ua , які подали чесну та безсторонню фактичну інформацію про те, що їм дозволили побачити в колонії №101 та сподіваємося, що пенітенціарна система продемонструє свою відкритість та прагнення ефективної, а не удаваної співпраці з громадськими організаціями.


Вінницька правозахисна група підтверджує свій заклик до негайної комплексної перевірки ситуації в КВК №101 міжвідомчою комісією з обов‘язковим залученням представників громадськості. ВПГ звертається до Уповноваженого ВР України з прав людини Н.І.Карпачової з проханням відкрити провадження Уповноваженого за фактом повідомлень про можливі масові порушення прав людини в КВК №101 ДДУПВП. Ми закликаємо Генерального Прокурора України О.І.Медведька та міністра юстиції України О.В.Лавриновича невідкладно направити до КВК №101 представників указаних відомств для вивчення ситуації та сприяння в покращенні ситуації із дотриманням прав засуджених.

Вінницька правозахисна група сподівається, що повідомлення про порушення прав засуджених в КВК №101 приверне увагу засобів масової інформації, які подадуть суспільству об‘єктивну та професійну інформацію.

Немає коментарів:

Дописати коментар