Translate Переклад

понеділок, 20 вересня 2010 р.

Щодо ситуації в Кам'янській виправній колонії №101 (Запорізька область)


Масові скарги засуджених Кам‘янської (Запорізька область) виправної колонії №101 Державного Департаменту України з питань виконання покарань на рабську працю, катування та нелюдське ставлення адміністрації мають бути перевірені незалежною комісією з обов‘язковим залученням громадських організацій

          Вінницька правозахисна група змушена оприлюднити нелегально задокументовані свідчення засуджених, які утримуються у Кам‘янській виправній колонії №101 Державного Департаменту України з питань виконання покарань. За словами засуджених, які задокументовані Вінницькою правозахисною групою, адміністрація колонії створила нестерпні умови праці людей, які трудяться на шкідливому виробництві, отримуючи в якості зарплати 10-25 гривень на місяць. В колонії діє жорстока система психологічного тиску на засуджених та поширені катування, подібні до описаних у хроніках фашистських концтаборів та сталінського ГУЛАГу.

          За словами засуджених, майже за кожну спробу офіційно подати скаргу на порушення прав людини, скаржників жорстоко б‘ють співробітники адміністрації. В колонії також існує практика побиття з метою залякування усіх новоприбулих з етапів. Вінницька правозахисна група нелегальним шляхом отримала фотодокументи, які демонструють результати групового побиття засуджених колонії, яке мало місце в вересні 2010 року.
 
На початку вересня, зі слів засуджених, в колонію було введено загін людей в масках без розпізнавальних знаків, озброєних дерев‘яними молотками та гумовими палицями. Вказані люди скоїли масове побиття багатьох засуджених, зокрема було побито засудженого Бабича (3й загін- переламані ребра), Хлистова та Іващенка (розрізали собі шию в ході побиття), Приходька, Савченка (5 загін). Жорстоко побиті також засуджені сьомого загону-
Аверін О.О., Губін В.Ю., Татаров Д.І., Капустін О.О.

Зараз ситуація в КВК №101 є надзвичайно напруженою. Багато засуджених доведені до відчаю і втратили будь-яку віру в можливість припинення знущань. Місцевий прокурор Марков, та заступник Начальника Управління Державного департамент України з питань виконання покарань у Запорізькій області Шептій, за словами засуджених, перебуваючи в особистих дружніх стосунках з керівництвом колонії, схиляють засуджених до відмов від будь-яких скарг.

Вінницька правозахисна група має в своєму розпорядженні список з 27 прізвищ засуджених, які заявили про готовність вчинити масове самокаліцтво, та вдаватися до інших акцій ненасильницького протесту, у разі, якщо в колонію невідкладно не приїде незалежна комісія для вивчення ситуації і ознайомлення зі скаргами засуджених, умовами праці та зловживаннями на виробництві колонії, включно з безпекою праці.

          Не маючи можливості самостійно провести перевірку багаточисельних скарги засуджених КВК №101, з урахуванням того, що в Україні повністю відсутні ефективні механізми незалежного громадського контролю за дотриманням прав засуджених, Вінницька правозахисна група закликає до негайної комплексної перевірки ситуації в КВК №101 міжвідомчою комісією з обов‘язковим залученням представників громадськості. Вінницька правозахисна група заявляє про готовність та бажання делегувати до складу такої комісії своїх представників та прозвітувати суспільству про результати роботи. ВПГ звертається до Уповноваженого ВР України з прав людини Н.І.Карпачової з проханням відкрити провадження Уповноваженого за фактом повідомлень про можливі масові порушення прав людини в КВК №101 ДДУПВП. Ми закликаємо Генерального Прокурора України О.І.Медведька та міністра юстиції України О.В.Лавриновича невідкладно направити до КВК №101 представників указаних відомств для вивчення ситуації та сприяння в покращенні ситуації із дотриманням прав засуджених.

Враховуючи те, що у задокументованих ВПГ повідомленнях про можливі масові  порушення прав людини в КВК №101, міститься інформація, яка свідчить про порушення права людини на свободу від катувань, копії цього звернення також направлені Урядовому Уповноваженому у справах Європейського Суду з прав людини та до Європейського Комітету з попередження катувань.

Вінницька правозахисна група сподівається, що повідомлення про порушення прав засуджених в КВК №101 приверне увагу засобів масової інформації, які подадуть суспільству об‘єктивну та професійну інформацію.

Немає коментарів:

Дописати коментар