Translate Переклад

понеділок, 9 серпня 2010 р.

Жіноча колонія під загрозою епідемії !

08 серпня 2010 року
ДЛЯ НЕГАЙНОГО РОЗПОВСЮДЖЕННЯ!

В Приазовській жіночій виправній колонії №107 (м. Маріуполь, Донецька область) практично повністю відсутня питна вода, що може привести до заворушень та масових захворювань як засуджених жінок, так і персоналу колонії

         Вінницька правозахисна група отримала ексклюзивне відео, відзняте в Приазовській жіночій виправній колонії №107 Державного Департаменту України з питань виконання покарань.


На відеозапису від 4 серпня 2010 року засуджені демонструють жахливі антисанітарні умови, в яких знаходиться вимушені перебувати майже шістсот жінок. Причиною антисанітарії в колонії стала відсутність постійного доступу до якісної питної води. Усю колонію забезпечують водою лише два крани, жінки змушені тримати воду для цілей пиття та гігієни у відрах та іншій тарі, яка не відповідає санітарним вимогам. Засуджені, які надали свої відео свідчення, заявили, що дехто з них не мав можливості помитися на протязі трьох місяців.

         Начальник виправної колонії Коноваленко Людмила Володимирівна змушена була дозволити зйомки в колонії та не заперечувати відвертим інтерв‘ю засуджених, оскільки місцева влада не реагує на усі заклики щодо негайного поліпшення водопостачання колонії. Керівництво Маріупольського водопровідно-каналізаційного господарства визнає, що проблема існує і обіцяє налагодити постачання води, проте проблема існує дуже тривалий час. Наглядова рада при Маріупольській міській раді, яка зобов‘язана здійснювати допомогу в дотриманні прав засуджених, а також і маріупольська прокуратура не реагують на кричущі порушення прав людини. Цілодобовий доступ до якісної питної води без обмежень є одним із основних прав людини, насамперед засуджених, які позбавлені доступу до альтернативних джерел води. Порушення права на питну воду та на гідні санітарні умови існування є жорстоким поводженням, яке заборонене Європейською Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод. Жодні посилання на скрутне фінансове становище та на несприятливі погодні умови не можуть прийматися до уваги.

         Вінницька правозахисна група звертається до Уповноваженого ВР України з прав людини Н.І.Карпачової з проханням відкрити провадження Уповноваженого у зв‘язку з інформацією про нелюдські умови перебування засуджених Приазовської виправної колонії №107. Ми вимагаємо від Генеральної прокуратури України та Міністерства охорони здоров‘я України створити спільну комісію для перевірки санітарного стану ПВК №107 та якості питної води, яка надходить в цю колонію. Ми звертаємося також до Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини з проханням невідкладно роз‘яснити керівництву Державного Департаменту України з питань виконання покарань та Маріупольській міській раді зміст позитивних міжнародних зобов‘язань України в галузі прав людини в частині заборони нелюдського, жорстокого і принижуючого людську гідність поводження та покарання.

         Ми очікуємо, що керівництво Державного Департаменту України з питань виконання покарань утримується від будь-яких необдуманих репресивних дій щодо співробітників ПВК №107, які не чинили перешкод Вінницькій правозахисній групі у проведення відеозйомок в колонії а також щодо співробітників колонії та засуджених, які відверто висловили своє ставлення до проблеми.

         Ми закликаємо представників українських ЗМІ вимагати від керівництва ДДУПВП надати можливість негайно відвідати ПВК №107 та зустрітися із засудженими і персоналом колонії.

Координатор ВПГ
Дмитро Гройсман
+380632208055, +380672846450

Немає коментарів:

Дописати коментар