Translate Переклад

середа, 28 липня 2010 р.

Хто катував засудженого Гаращука в Коростеньскій виправній колонії №71 (Житомирська область)?

28 липня 2010 року
Для негайного розповсюдження!

Хто катував засудженого Гаращука в Коростеньскій виправній колонії №71 (Житомирська область)?

            Вінницька правозахисна група отримала чергове повідомлення про катування засуджених в установах Державного департаменту України з питань виконання покарань.
Згідно з інформацією, яка нелегальними шляхами надійшла в розпорядження ВПГ, 27 липня 2010 року в Коростенській виправній колонії №71 Державного Департаменту України з питань виконання покарань адміністрацією було жорстоко побито засудженого Гаращука Василя Михайловича, 1974 року народження. Оскільки органами прокуратури належну перевірку не було здійснено, беручи до уваги, що в період з березня 2010 року Вінницькою правозахисною групою фіксується різке зростання скарг українських засуджених на катування та жорстокі форми поводження, зважаючи на добровільний характер звернення засудженого Гаращука, який постраждав від катувань, нами прийнято рішення опублікувати у відкритому доступі в мережі Інтернет фотознімки побитого засудженого та його відео звернення.
           
Вінницька правозахисна група вимагає від Державного департаменту України з питань виконання покарань, та Генеральної прокуратури України проведення публічної негайної перевірки цього повідомлення та нелегально записаного аудіо звернення засудженого Гаращука як повідомлення про злочин з прийняттям відповідного процесуального рішення.

Ми закликаємо Комітет Верховної Ради України з прав людини та національних меншин, Омбудсмана України, Міністерство юстиції України та Урядового Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини невідкладно організувати та провести відкриті слухання щодо дотримання прав засуджених та подолання катувань і жорстокого поводження в установах Державної кримінально-виконавчої служби.

Вінницька правозахисна група заявляє, що буде і далі використовувати усі доступні технічні засоби, крім пов‘язаних із насильством для збирання та оприлюднення інформації про порушення прав людини в Україні.

Немає коментарів:

Дописати коментар