Translate Переклад

понеділок, 28 червня 2010 р.

Вінницька міліція зустрічає День Конституції України новою брехнею про справжні обставини надзвичайної події у Вінницькому ізоляторі тимчасового тримання

28 червня 2010 року
Для негайного розповсюдження!
Анонс прес-конференції

Вінницька міліція зустрічає День Конституції України новою брехнею про справжні обставини надзвичайної події у Вінницькому ізоляторі тимчасового тримання

Після оприлюднення Вінницькою правозахисною групою 25 червня 2010 року заяви про катування та масові самокаліцтва ув‘язнених Вінницького ізолятора тимчасового тримання Головне Управління МВС України у Вінницькій області оприлюднило заяву, в якій зокрема було сказано: «Перевірку достовірності фактів порушення прав затриманих здійснила спеціальна комісія під керівництвом начальника ГУМВС області генерал-майора міліції Валерія Ноніка. … Встановлено, що П.Б. Платонов навмисне підбурював ще чотирьох затриманих до здійснення самокаліцтв. Однак, ні Р.Г. Зозуля, ні Д.К. Мисак та Р.Майструк з  В.Петрановським  його не підтримали». Після цього Вінницька правозахисна група виступала із спростуванням цієї заяви ГУ МВС України у Вінницькій області, назвавши її «брехливою». Члени Громадської Ради з дотримання прав людини при ГУ МВС України у Вінницькій області Гройсман Д.Л., Левченко О.В., Матковський І.А., Полулях Л.А. звернулися в письмовій формі до Начальника ГУ МВС України у Вінницькій області Ноніка В.В. з проханням про невідкладну особисту зустріч для обговорення можливості проведення об‘єктивного громадського розслідування повідомлення про побиття в‘язнів Вінницького ІТТ. Проте, замість відвертої та зрозумілої реакції на звернення громадськості, керівництво ГУ МВС України у Вінницькій області продовжує викручуватися та брехати суспільству, намагаючись приховати справжні обставини та наслідки знущань над затриманими в ІТТ м.Вінниці в період з 22 по 24 червня 2010 року. Центром зв‘язків з громадськістю ГУ МВС України у Вінницькій області 27 червня 2010 року було поширено чергову «качку» під назвою «Вінницька правозахисна група заробляє рейтинги на заколоті затриманих в ізоляторі».

Під тиском неспростовних доказів, про наявність яких в своєму розпорядженні заявили правозахисники, вінницька міліція змінила «кваліфікацію» подій в ІТТ з поодинокого «факту навмисного нанесення самопорізів на руці затриманим Платоновим П.Б.», якого «не підтримали інші затримані» на «заколот» та  «спробу дестабілізації роботи Вінницького ізолятора тимчасового тримання, попередньо сплановану групою затриманих». При цьому у найгірших традиціях дешевої совкової пропаганди ГУ МВС України у Вінницькій області намагається підмінити тему дотримання прав затриманих осіб на обговорення суті їхніх кримінальних обвинувачень та історій їхнього життя, хоча за Конституцією України жодна особа не може вважатися винуватою у вчиненні злочину  до моменту набрання сили обвинувальним вироком суду.      

У зв‘язку з тим, що ГУ МВС України у Вінницькій області продовжує кампанію дезінформації суспільства про обставини побиття та масового самокаліцтва в‘язнів Вінницького ІТТ, беручи до уваги той факт, що Начальник ГУ МВС України у Вінницькій області Нонік В.В. ігнорує заклик членів Громадської Ради при ГУ МВС України у Вінницькій області щодо організації безстороннього спільного з громадськістю розслідування обставин вказаного інциденту, зважаючи на те, що Вінницька міліція продовжує приховувати від журналістів та правозахисників затриманих Платонова Платона, Зозулю Руслана, Мисака Дмитра, Майструка Романа, Петрановського Віталія.

Вінницька правозахисна група оголошує, що об 11 годині 29 червня 2010 року в приміщенні Вінницького прес-клубу (вул.Соборна, 68) відбудеться прес-конференція,

під час якої журналістам будуть продемонстровані та поширені фотографії в‘язнів Вінницького ІТТ, зроблені нелегально невдовзі після масового побиття, яке мало там місце. Також до уваги журналістів буде представлено та поширене аудіоінтерв‘ю із учасниками указаних подій у Вінницькому ІТТ, яке було записано нелегально.

Вінницька правозахисна група публічно звертається до Генерального прокурора України, Міністра внутрішніх справ України та до Уповноваженого ВР України з прав людини з проханням невідкладно створити спільну з громадськістю комісію для перевірки обставин які спричинили самокаліцтво осіб, утримуваних у Вінницькому ізоляторі тимчасового тримання в період з 22 по 24 червня 2010 року. Копію цього звернення ми направляємо і в Адміністрацію Президента України.

Вінницька правозахисна група також уповноважена заявити, що на момент поширення цієї заяви жодних пропозиції про час та місце зустрічі з боку Начальника ГУ МВС України у Вінницькій області до нас не надходило. Члени ГР з дотримання прав людини при ГУ МВС України у Вінницькій області підтверджують свою готовність в будь-який момент в присутності журналістів зустрітися з усіма затриманими, які повідомили нам про знущання та порушення прав людини з боку співробітників Вінницького ІТТ.


Немає коментарів:

Дописати коментар