Translate Переклад

субота, 26 червня 2010 р.

Вінницька міліція спростовує повідомлення Вінницької правозахисної групи про катування в ІТТ і … цинічно бреше!

26 червня 2010 року
Для негайного розповсюдження!Після оприлюднення Вінницькою правозахисною групою 25 червня 2010 року заяви про катування та масові самокаліцтва ув‘язнених Вінницького ізолятора тимчасового тримання Головне Управління МВС України у Вінницькій області оприлюднило заяву, в якій зокрема було сказано: «Перевірку достовірності фактів порушення прав затриманих здійснила спеціальна комісія під керівництвом начальника ГУМВС області генерал-майора міліції Валерія Ноніка. … Встановлено, що П.Б. Платонов навмисне підбурював ще чотирьох затриманих до здійснення самокаліцтв. Однак, ні Р.Г. Зозуля, ні Д.К. Мисак та Р.Майструк з В.Петрановським його не підтримали.»
У зв‘язку з цим Вінницька правозахисна група заявляє наступне:


1. Попри декларовану відкритість та готовність до співпраці з громадськістю МВС України та Вінницька міліція ухилилися від будь-якої співпраці з громадськістю, включно з Громадською Радою при ГУ МВС щодо спільної перевірки повідомлень про можливі порушення прав людини співробітниками міліції. Жоден співробітник ГУ МВС України у Вінницькій області, чи внутрішньої безпеки не звертався офіційно до Вінницької правозахисної групи за додатковою інформацією щодо оприлюднених повідомлень про можливі злочини міліції.

2. Заява ГУ МВС України в процитованій частині є такою, що свідомо вводить в оману суспільство, іншими словами – є брехливою. Зокрема в розпорядженні Вінницькою правозахисної групи є отриманий нелегально відеозапис громадянина Мисака Д.К. та текст записаного таємно аудіоінтерв‘ю з указаними в заяві ВПГ особами. Також ВПГ володіє фотозображеннями громадянина Мисака, на яких чітко видно порізи на його передпліччях. Вінницька правозахисна група закликає ГУ МВС України у Вінницькій області негайно продемонструвати журналістам усіх вказаних в заяві осіб, аби журналісти могли пересвідчитися в тому хто бреше – Вінницька правозахисна група чи Головне Управління МВС України у Вінницькій області. Якщо до Дня Конституції України Вінницька міліція не продемонструє громадськості затриманих осіб, які названі в нашій заяві, Вінницька правозахисна група на прес-конференції і у відкритому доступі в мережі інтернет оприлюднить наявні у нас таємно і нелегально отримані докази порушення прав ув‘язнених Вінницького ІТТ.


3. Члени Громадської Ради з дотримання прав людини при ГУ МВС України у Вінницькій області Гройсман Д.Л., Левченко О.В., Матковський І.А., Полулях Л.А звернулися з факсовим зверненням до Начальника ГУ МВС України у Вінницькій області Ноніка В.В. з проханням про невідкладну особисту зустріч з метою організації публічної та прозорої перевірки інформації про можливі злочинні дії співробітників міліції по відношенню до в‘язнів Вінницького ІТТ. Копія цього звернення направлена факсом в Приймальню Міністра внутрішніх справ України та в Приймальню Уповноваженого ВР України з прав людини. Про результати цієї зустрічі Вінницька правозахисна група повідомить суспільству прес-релізом та на прес-конференції у Вінниці 30 червня 2010 року.

4. Вінницька правозахисна група заявляє, що і надалі буде використовувати усі можливі технічні та організаційні засоби, крім пов‘язаних із застосуванням насильства, для документування фактів порушень прав людини, не зважаючи на будь-які заборони чи обмеження встановленні щодо цього законодавством. Підставою такої правової позиції є положення Ст.8 ЗУ «Про державну таємницю», якими заборонено засекречувати інформацію «про факти порушень прав і свобод людини і громадянина; про незаконні дії органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб». Розуміючи, що така позиція може ставати приводом для кримінального переслідування, ми заявляємо, що готові відповідати за такі дії перед судом, апелюючи до того, що мета нашої діяльності – збирання та оприлюднення інформації про злочини проти прав людини виправдовує методи збору такої інформації.

Немає коментарів:

Дописати коментар