Translate Переклад

середа, 12 травня 2010 р.

Неповнолітній засуджений: «Наші порізані вени офіцер посипав сіллю»…

«Наші порізані вени офіцер посипав сіллю»… Вінницька правозахисна група закликає до утворення міжвідомчої комісії для перевірки інформації про можливі масові грубі порушення прав людини в Курязькій виховній колонії для неповнолітніх (с. Подвірки Дергачівського району Харківської області)

Вінницька правозахисна група отримала звернення групи неповнолітніх засуджених, які утримуються в Курязькій виховній колонії державного департаменту України з питань виконання покарань. В своїх скаргах діти, які утримуються в колонії, повідомляють про те, що в колонії діє система знущань, катувань та принижень засуджених з боку деяких представників адміністрації колонії.

З дозволу засуджених, враховуючи наявність в розпорядженні ВПГ носія документованої інформації, ми повідомляємо імена скаржників, вимагаючи від органів влади забезпечити повну безпеку людей, які повідомили про порушення їхніх прав та свобод.

Неповнолітні Трошечко Олександр, Прилуцький Сергій, Благін Роман, Теребинський Демид, Прилуцький, Прокоп повідомили Вінницькій правозахисній групі про те, що в квітні 2010 року вони були жорстоко побиті вихователем Ш.О.В. за, нібито, порушення заборони на паління. Дітей били руками, ногами та резиновими палицями, після цього побиття, повернувшись до житлового приміщення, підлітки на знак протесту перерізали собі вени на руках. Такий протест, за словами дітей, спричинив нове побиття, у якому приймали участь черговий помічник начальника колонії П.Д.Л., начальник режиму Ж.М.В та перший заступник начальника колонії Ш.О.В. Засудженого Теребинського били прямо в приміщенні медчастини установи в присутності медперсоналу. З метою завдати більше болю та страждань дітям особисто офіцер з ініціалами П.Д.Л. зі слів дітей сипав сіль на порізані руки неповнолітніх.

Вказаний випадок є не поодиноким епізодом принижень та жорстокого поводження персоналу установи щодо засуджених. За словами дітей, які задокументовані на аудіоносії і можуть бути передані безсторонній комісії чи органам прокуратури, будь-які спроби скаржитися на знущання прокурорам спецпрокуратури чи керівництву Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Харківській області закінчувались лише новими приниженнями та побиттями. «Я особисто скаржився генералу, який приїздив на перевірку з Харкова»- заявив засуджений Теребинський в ході нелегально записаного аудіоінтерв‘ю представнику Вінницької правозахисної групи,- «…проте генерал сказав мені, що я не уявляю собі- як сильно б‘ють засуджених на «дорослій» зоні і негайно продемонстрував мені відповідне відео, що зберігалося в генеральському мобільнику».

Вінницька правозахисна група зв‘язалася з деякими батьками засуджених дітей, і вони повідомили, що неодноразово отримували від дітей скарги на жорстокість та насильство, які стали невід‘ємними частинами колонійного життя.

Враховуючи надзвичайну серйозність звинувачень в порушенні прав неповнолітніх засуджених Курязьскої виховної колонії Вінницька правозахисна група звертається до Президента України Віктора Януковича, як до гаранта дотримання конституційних прав та свобод, профільного Віце-Прем‘єр-Міністра України Володимира Сивковича, Омбудсмана України Ніни Карпачової, Голови Державного Департаменту України з питань виконання покарань – Олександра Лісіцкова з проханням невідкладно провести безсторонню перевірку інформації про можливі порушення прав неповнолітніх засуджених Курязької виховної колонії.

Ми очікуємо, що буде забезпечено безпеку усіх дітей, які назвали свої імена в публічних скаргах про порушення прав людини, а осіб, які названі як порушники прав людини, буде відсторонено від роботи, пов‘язаної із безпосереднім контактом зі скаржниками до моменту завершення перевірки. Закликаємо керівництво Державного Департаменту України з питань виконання покарань невідкладно допустити представників Громадської Ради при Департаменті та засобів масової інформації до спілкування із дітьми, які заявили про фізичне насильство з боку службових осіб Курязької колонії. Вінницька правозахисна група готова безпосередньо прийняти участь в публічній та гласній перевірці наведеної інформації та інформуванні суспільства про її результати.

1 коментар: