Translate Переклад

вівторок, 2 березня 2010 р.

ЩОДО СИТУАЦІЇ У ВІННИЦЬКІЙ УСТАНОВІ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ №1 ДЕРЖАВНОГО ДЕПАРТАМЕНТУ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ

ДЛЯ НЕГАЙНОГО РОЗПОВСЮДЖЕННЯ!

01 березня 2010 року у Вінницькій установі виконання покарань №1 (УВП №1) сталася бійка двох засуджених. Вказану бійку було припинено силами співробітників установи із застосуванням спеціальних засобів. За інформацією, яка надійшла до Вінницької правозахисної групи, засуджених госпіталізовано для надання медичної допомоги.

Ввечері 01 березня 2010 року до Вінницької правозахисної групи почали надходити телефонні дзвінки від засуджених та їхніх родичів, які повідомляли про те, що на територію УВП №1 введено два автобуси «озброєних людей». За інформацією, яку Вінницька правозахисна група вважає достовірною, на території УВП №1 дійсно перебуває зведений загін швидкого реагування Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Вінницькій області, проте сила, чи будь-які спеціальні засоби до ув‘язнених 02 березня не застосовувались. Ситуація в установі є спокійною, а безпосередньої загрози порушень прав засуджених немає. Необхідність в застосуванні спеціальних засобів щодо ув‘язнених відсутня.

Вінницька правозахисна група продовжує моніторинг ситуації і готова направити своїх співробітників для зустрічі із засудженими УВП №1 і документування їхніх можливих скарг. Ми закликаємо керівництво Державного Департаменту України з питань виконання покарань провести прозоре для громадськості розслідування щодо причин інциденту, який стався в УВП №1 01 березня 2010 року включно із перевіркою наявності підстав та пропорційності застосування сили щодо засуджених у ході припинення бійки між ними.

Координатор ВПГ
Дмитро Гройсман
+380632208055
+380672846450

Немає коментарів:

Дописати коментар