Translate Переклад

пʼятниця, 26 лютого 2010 р.

Героїзація нацистських колаборантів загрожує правам людини

Президент України зобов‘язаний врахувати рішуче засудження Європейським Парламентом героїзації Степана Бандери і невідкладно переглянути відповідний Указ колишнього Президента України В.Ющенка

     Вінницька правозахисна група щиро вітає важливу резолюцію Європейського Парламенту №0035 від 25 лютого 2010 року «Щодо ситуації в Україні». Зокрема у вказаній резолюції міститься пункт [20], який викладено таким чином «[Європейський Парламент] рішуче засуджує рішення [попереднього] Президента України Віктора Ющенка, який посмертно нагородив Степана Бандеру – лідера Огранізації Українських Націоналістів (ОУН), яка співпрацювала з нацистською Німеччиною званням «Героя України», сподіваючись з цього приводу, що нове українське керівництво перегляне це рішення і залишиться відданим Європейським цінностям».

    Нажаль колишній Президент України Віктор Ющенко всупереч волі більшості громадян України віддав перевагу у внутрішній політиці недобросовісному махлюванню історичними фактами, реабілітації та, навіть, героїзації людей, які застосовували терор та невиправдане насильство щодо власних співгромадян та громадян сусідніх з Україною країн.

    Героїзація фашистів та їхніх поплічників і наймитів – це не лише спотворення історичної правди. Расизм, антисемітизм та інші потворні форми ксенофобії, які були частиною політики нацистської Німеччини, нажаль не зникли після перемоги над гітлеризмом. Страшні уроки Голокосту, винищення ромів, геїв, дискримінації цілих народів мають сформувати, насамперед в Європі, стійкий імунітет та відторгнення ідей тоталітаризму та людиноненависництва. Саме цей імунітет є фундаментом гуманного Європейського суспільства, яке визнає людину і її права найвищими суспільними цінностями. Тому героїзація Степана Бандери є зрадою насамперед європейського вибору України, цінностей Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

    Резолюція Європейського Парламенту від 25 лютого 2010 року з засудженням героїзації Бандери не має обов‘язкової сили для української влади, проте ми віримо, що Президент Віктор Янукович почує голос об‘єднаних європейських націй і перегляне ганебний Указ Віктора Ющенка.

    Ми зазначаємо, що для утвердження прав людини життєво необхідно відновити історичну правду щодо найважливіших етапів історії держави. Відновлення історичної правди неможливе в режимі маніпуляцій історичними джерелами. Нажаль, досвід роботи Галузевого архіву СБУ не дає підстав вірити, що спецслужба – орган виконавчої влади може діяти неангажовано та прозоро. Тому ми закликаємо Президента України Віктора Януковича невідкладно прийняти рішення про повне розсекречування та передачу усіх наявних в галузевому архіві СБУ фондів, які висвітлюють діяльність ОУН(УПА), до системи державних архівів.

    Ми також закликаємо Президента України звернутися до Ради Європи із пропозицією проведення серії міжнародних наукових конференції з метою встановлення історичної правди і розробки рекомендацій щодо спільної оцінки країнами-членами Ради Європи діяльності ОУН (УПА) в Другій Світовій війні.
   
    Ми сподіваємося, що нове керівництво України приділятиме більше уваги боротьбі із новітніми проявами нацизму, расизму та ксенофобії в Україні.

    Координатор ВПГ
    Дмитро Гройсман

2 коментарі:

 1. Шановні!
  А як же бути з посібниками фашистів, терористами- Іцхаком Шамиром,Менахемом Бегином,Шимоном Пересом,Іцхаком Рабином? Всі вони потім займали ДУЖЕ великі посади в Державі Ізраїль. Але перед цим не гнушалися вбивствами масовими, терактами, співпрацею з фашистами. Чому ж вони мають право зватися героями, а Степан Андрійович - ні? І ті, і він боролися за незалежність СВОЄЇ КРАЇНИ. Вони Герої, а він? Злодій і вбивця? Тоді ті теж злодії та вбивці. У Вас подвійні стандарти,шановні. Ви, закликаючи забрати у Бандери звання Героя, таким чином виступаєте проти Незалежності України. Держава Ізраїль, на відміну від деяких представників еврейського народу, більш адекватно відноситься до відновлення історичної справедливості. Ви не правозахисники! Ви ті ж самі "совкові" підлабузники!

  ВідповістиВидалити
 2. Шановний! І в чому саме полягала "співпраця" указаних з вами осіб з "фашистами"? Може вони приймали участь в Голокості, чи винищені ромів, чи вирізали поляків на Волині, чи спалювали села у Білорусії? Ви чули звін, та не заєте звідки він. Бо Ви скоріше за усе тупий націоналістичний уєбан.
  Нехай щастить!
  Дякую - Ви написали перший коментар в блозі Вінницької правозахисної групи.

  ВідповістиВидалити