Translate Переклад

субота, 13 лютого 2010 р.

Чи працюють "пірати" у Вінницькій міліції?

12 лютого 2010 року
ДЛЯ НЕГАЙНОГО РОЗПОВСЮДЖЕННЯ!

П‘ятниця, 12 лютого 2010 року, Вінницький прес-клуб, прес-конференція:
«Сомалійські біженці звинувачують вінницьких міліціонерів у… ПІРАТСТВІ»З 2003 року на теренах Вінниччини перебувають шукачі притулку із охопленої громадянською війною та безладом Сомалі, відомої як територія, де масово порушуються права людини. Україна добровільно ратифікувала Конвенцію ООН 1951 року «Про статус біженців», зобов‘язалась визнавати та поважати права жертв переслідувань за ознакою расової належності, релігії, громадянства, належності до певної соціальної групи чи політичних поглядів. Відповідну норму містить і Закон України «Про біженців». Проте, нажаль, Україна не виконує узяті на себе зобов‘язання, не визнає біженцями осіб, які заслуговують на міжнародний захист, часто дискримінує та ображає іноземців, які шукають в Україні порятунку від порушень прав людини в країнах свого походження.

Як відомо, Вінниця є містом з найбільшою в Україні, і можливо, в Східній Європі громадою сомалійців. Абсолютна більшість цих людей - шукачі притулку, які прибули в Україну нелегально, рятуючись від кланових та релігійних переслідувань. Хоча більшість сомалійців зверталися за статусом біженця, проте отримали його від держави лише одиниці. Проживаючи на території України без права на працевлаштування та мінімальних соціальних гарантій, ці люди зазнають нової дискримінації, та стають жертвами нових злочинів. Особливо гидко та сумно, коли своїми кривдниками сомалійці називають … українських міліціонерів. Минулого року весь світ зміг побачити відеоінтерв’ю з трьома «вінницькими» сомалійцями, які розповіли про побиття та пограбування, яке, за їх словами, вчинили щодо них працівники вінницької міліції. Вказані відео і зараз доступні в інтернеті:
Хоча сомалійські біженці були готовими ідентифікувати своїх кривдників, однак прокуратура м.Вінниці вирішила не порушувати кримінальної справи, при цьому навіть не направила заявникам тексту відповідної постанови. Одночасно в приватних розмовах вінницькі міліціянти запевняли правозахисників, що роблять усе можливе, аби поводження міліції із іноземцями відбувалося в рамках, встановлених законом.
До кінця 2009 року до Вінницької правозахисної групи, яка є виконавчим партнером Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців, не надійшло жодної серйозної скарги на дії вінницької міліції, проте уже в грудні минулого року членами Громадської Ради з дотримання прав людини при ГУМВС України у Вінницькій області було задокументовано нові відео свідчення жертв міліцейської сваволі та жорстокості:Проте цього разу до повідомлення про злочин виявилися байдужими як підлеглі «міністра-расиста» Юрія Луценка, так і співробітники СБУ, яка на той час, мабуть, більше переймалася таким важливим президентським завданням – як героїзація Степана Бандери.

Безкараність породжує нові злочини. Тому ми збираємо цю прес-конференцію, щоби надати можливість журналістам безпосередньо поспілкуватися із сомалійцями, які звинувачують вінницьких міліціянтів у піратстві, знущанні та пограбуванні.

Хоча жертви звернулися до Прокуратури Вінницької області із офіційною заявою про злочин


досі з ними не зустрівся жоден співробітник прокуратури, жоден працівник МВС чи СБУ. Тому у нас немає сумнівів, що знущання над сомалійськими біженцями у Вінниці знову будуть турбувати лише міжнародну спільноту.

Двоє жертв міліцейських знущань – сомалійський незалежний журналіст Еліас (27 років) та Ісмаїл (21 рік) погодилися розповісти журналістам про те, чому вони змушені шукати захисту в Україні, та що легше - вижити під кулями ісламської міліції Аль-Шабаб, чи вціліти від українських правоохоронців.

ДО УВАГИ ФОТОРЕПОРТЕРІВ ТА ВІДЕООПЕРАТОРІВ!
Хоча Еліас та Ісмаїл виступатимуть на прес-конференції із відкритими обличчями, ми шанобливо просимо від їх імені при демонстрації відео, чи публікації фотографій в ЗМІ – використовувати фільтр, який унеможливить їхню візуальну ідентифікацію. Про причини та підстави цього побажання Ви зможете дізнатися під час прес-конференції.

Координатор ВПГ Дмитро Гройсман +380632208055, +380672946450

Немає коментарів:

Дописати коментар