Вінницька міська громадська організація «Вінницька правозахисна група» у партнерстві з Хельсінкським Фондом з прав людини (Республіка Польща) у лютому-серпні 2013 року буде досліджувати стан дотримання прав пацієнтів у 5 вінницьких міських та 5 вінницьких обласних закладах охорони здоровʼя. На хворого поширюються усі людські права, гарантовані кожному Конституцією та міжнародними договорами України. Проте ця очевидна аксіома, нажаль не завжди спрацьовує у нашому реальному житті. У причинах порушень прав людини, в ході надання медичної допомоги, спробують розібратися правозахисники.
Для проведення моніторингу було обрано по пʼять міських та обласних медичних закладів.
Обласні заклади охорони здоровʼя
|
Міські заклади охорони здоровʼя
|
Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І.Пирогова
|
Міська клінічна лікарня №1
|
Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня
|
Міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги
|
Комунальний заклад „Вінницька обласна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І.Ющенка”
|
Міська лікарня «Центр матері та дитини»
|
Вінницький обласний клінічний онкологічний диспансер
|
Вінницький міський клінічний пологовий будинок №1
|
Обласний комунальний заклад „Вінницький обласний Центр з профілактики та боротьби зі СНІДом”
|
Центр первинної медико-санітарної допомоги №5
|
Новацією проекту стане те, що основну частину моніторингових спостережень будуть проводити не професіонали з такого роду досліджень, а спеціально навчені волонтери, з числа вінницьких громадських активістів, які пройдуть дводенний навчальний семінар з техніки моніторингу дотримання прав людини, організований Вінницькою правозахисною групою, та Гельсінкською Фундацією прав людини (Варшава). Бути відібраним для участі у моніторингу матиме шанс кожен вінничанин, який заповнить інтерактивну анкету.
Крім класичних форм моніторингу: спостереження, фокус-групи, інтервʼю, аналіз публікацій в ЗМІ та нормативної бази, під час дослідження буде вивчатися питання функціонування системи справляння плати за послуги вінницької медицини. Як працюють і хто стоїть за так званими «благодійними фондами» при лікарнях? Що це за феноменальні «медичні страхові компанії», які страхують не до захворювання, а після нього? Куди використовуються кошти, які надходять у ці загадкові структури? Як витрачаються публічні бюджети, які мають спрямовуватися на потреби охорони здоровʼя у місті та області? На ці питання ми дамо відповідь у звіті, який буде презентований у вересні 2013 року за результатами проведеного моніторингу-розслідування.
21 лютого 2013 року о 15 годині 00 хв, у приміщенні Вінницького прес-клубу (Кінотеатр ім.Коцюбинського, 3 пов) буде проведено прес-конференцію з нагоди початку моніторингу дотримання прав пацієнтів у м.Вінниці та Вінницькій області.
У прес-конференції приймуть участь Координатор Вінницької правозахисної групи
Дмитро Гройсман, та керівник моніторингової групи Тетяна Бордюженко.
Акредитація на прес-конференцію: Наталка Болховська 050-1932423
Немає коментарів:
Дописати коментар