Translate Переклад

вівторок, 14 грудня 2010 р.

Права людини і примусове лікування від туберкульозу

13 грудня 2010 року
Для негайного розповсюдження!

Хмельницькі фтизіатри, судді, прокурори та правозахисники обговорять гарантії дотримання прав людини в ході надання протитуберкульозної допомоги у примусовому порядку

14 грудня 2010 року об 11 годині в приміщенні Хмельницького обласного протитуберкульозного диспансеру с. Ружичанка розпочне свою роботу круглий стіл «Дотримання прав людини в ході надання протитуберкульозної допомоги в примусовому порядку». Вказаний захід організовано спільними зусиллями управління охорони здоров‘я, обласної ради з протидії туберкульозу обласної державної адміністрації, Вінницької правозахисної групи.

Відповідно до Закону України “Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз“ цю інфекційну хворобу визнано соціально небезпечною. Туберкульоз вражає переважно найбідніші, соціально дезадаптовані групи населення (біженці, мігранти, особи, які перебувають в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах, бездомні люди, алкоголіки, наркомани тощо), спричиняє високу тимчасову та стійку втрату працездатності, вимагає тривалого комплексного лікування та реабілітації хворих. Хворі на заразні форми туберкульозу, в тому числі соціально дезадаптовані, із супутніми захворюваннями на хронічний алкоголізм, наркоманію чи токсикоманію, підлягають обов'язковій госпіталізації до протитуберкульозних закладів та зобов'язані пройти відповідне лікування. У разі ухилення від обов'язкової госпіталізації зазначені особи з метою запобігання поширенню туберкульозу за рішенням суду підлягають розшуку, приводу та обов'язковій госпіталізації до протитуберкульозних закладів, визначених місцевими органами виконавчої влади. Обов'язкова госпіталізація осіб, щодо яких судом ухвалено відповідне рішення, здійснюється на строк до трьох місяців.

Хоча в Україні прийнято цілий ряд законів та інших нормативно-правових актів, якими визначено процедуру примусового поміщення осіб, які страждають на заразні форми туберкульозу до протитуберкульозних закладів, проте досі залишається актуальним  питання забезпечення ефективного балансу між правом людини на свободу та особисту недоторканість, правом на повагу до приватного життя, гарантованими Конституцією України та Європейською Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, та обмеженнями прав людини, які витікають з правомірного обов’язку влади забезпечити санітарно-епідемічне благополуччя суспільства, локалізувати та припинити поширення в суспільстві епідемії соціально-небезпечних інфекційних хвороб.

14.12.2010р. в Хмельницькому облтубдиспансері (c. Осташки) будуть відкриті палати на 8 ліжок  для хворих на заразну форму туберкульозу, щодо яких судом ухвалено рішення про обов'язкову госпіталізацію. Крім того, при диспансері діє закрите відділення, в якому може утримуватися до 18 хворих на туберкульоз, з числа людей, які перебувають в ізоляторі тимчасового тримання відповідно до рішень судів.

В роботі «круглого столу» візьмуть участь районні/міські фтизіатри Хмельницької області, головні лікарі ЛПЗ області, представники органів судової влади, прокуратури, внутрішніх справ, правозахисники. Будуть обговорені актуальні питання з дотримання прав людини в ході надання медичної допомоги хворим на туберкульоз в примусовому порядку, узагальнено наявний адміністративний та судовий досвід, поширено найкращі практики захисту прав людини у цій сфері. Модератор дискусії – координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман.

Робота круглого столу буде відкритою для ЗМІ та представників громадських організації. В ході роботи також буде надано публічну довідку щодо стану та динаміки захворюваності населення Хмельницької області на туберкульоз в 2010 році.

Акредитація обов’язкова.
Телефон для акредитації: 097-808-64-53 – Навроцька Світлана Миколаївна

1 коментар: