Translate Переклад

понеділок, 31 травня 2010 р.

Акція проти "твердих підлог" в українській міліції

Вінницька правозахисна група поширює прес-реліз ініціативної групи українських громадян. які завтра 1 червня 2010 року проведуть демонстрацію проти твердих підлог в установах української міліції і міліціейського взуття, яке убиває українських громадян "саме по собі"...


31/05/2010
ДЛЯ НЕГАЙНОГО РОЗПОВСЮДЖЕННЯ!

НЕ ХОЧЕМО ПАДАТИ – НЕ ХОЧЕМО ВМИРАТИ!
прості люди та громадські активісти проведуть у Вінниці та по всій Україні пікети проти твердих підлог в українській міліції
           
            Конституція України забороняє катування, заборонена і смертна кара. Проте будь-який візит людини в міліцію може завершитись трагедією.

            Люди, які перебувають в міліційних застінках викидаються з вікон, як мешканець Шаргорода  Вінницької області Ю.Кульбачук; або отримують тяжкі тілесні ушкодження, як мешканець Вінниці Юрій Заболотний; або загадково стають майже інвалідами, як мешканець Шаргорода Анатолій Кулик; або отримати смертельну черепно-мозкову травму як вінничанин Олександр Оніщенко; або загинути при загадкових обставинах, як загинув цього травня студент Ігор Індило.

            «Ми не знаємо, чому він стрибнув з вікна на четвертому поверсі», «гадки не маємо хто пробив йому голову», «пальцем не чіпали його нирки і печінку», «пісяє кров’ю? Може хворий?», «упав на підлогу і убився, чому – спитайте в нього». Усі ці дешеві «відмазки» українських міліціянтів наша прокуратура визнає як серйозні правові підстави для відмов у порушенні кримінального переслідування тих, хто «приймав» наших співгромадян живими і здоровими, а випускав -  хворими, чи мертвими. І не тільки українських громадян… В 2009 та 2010 роках правозахисники, зокрема і «Міжнародна Амністія», повідомили про те, що шукачі притулку з Африки, які знаходяться у Вінниці, прямо звинувачували співробітників міліції в побитті та приниженні біженців.

            Оскільки міліція, як завжди, «не винувата», то це означає, що винуваті стіни, підлога, взуття та меблі в міліційних приміщеннях та на міліційних ногах. Відтак ми, українські громадяни, виходимо 1 червня 2010 року о 10 годині ранку на Театральну площу у Вінниці аби вимагати, щоб кожний затриманий міліцією, отримував комплект спеціального захисного одягу та інші предмети для гарантування безпеки та здоров‘я. Адже згідно до рішень Європейського суду з прав людини, саме держава зобов‘язана гарантувати повну та беззастережну безпеку кожного, чия свобода навіть на мить обмежена державою. Ми не віримо в те, що міліція не має відношення до загадкових смертей в її службових приміщеннях. Ми вимагаємо прозорого та справедливого розслідування кожного випадку катувань та принижень співгромадян в офіційних державних установах.

            Ми будемо виходити на вулиці ще і ще, поки нам не дадуть іншу міліцію, або принаймні не приберуть – цю!

            Увага! Акція 1 червня є неполітичною та не пов‘язана з жодною громадською організацією, жодним формальним, чи неформальним рухом. Організатори акції не використовуватимуть жодної символіки об‘єднань громадян, жодних політичних гасел. Якщо нас підтримують політики - вони знають, що і де вони мають робити.

            До Вінницької міської Ради подано офіційне повідомлення про проведення демонстрації, відповідно до приписів Ст.39 Конституції України.

            Кожен, хто прийде на демонстрацію, отримає опис правил безпечної поведінки при спілкуванні з міліцією та витяг зі звіту «Міжнародної Амністії» 2010 року про права людини в Україні.

Організатори акції: Каліцінський Іван (0987504400), Гройсман Дмитро (0632208055)


Torture by Ukrainian police from Dmytro Groysman on Vimeo.
Interview with Mr.Kulbachuk, who was tortured by Ukrainian police in the town of Shargorod (Vinnytska oblast).
This man was so severely beaten by the police-bastards - so he had to jump out the windows of the Shargorod police station (4th floor)

Немає коментарів:

Дописати коментар