Translate Переклад

пʼятниця, 19 лютого 2010 р.

Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців та «Міжнародна Амністія» вимагають від МВС України припинити переслідування правозахисників

19 лютого 2010 року
ДЛЯ НЕГАЙНОГО РОЗПОВСЮДЖЕННЯ!

УПРАВЛІННЯ ВЕРХОВНОГО КОМІСАРА ООН У СПРАВАХ БІЖЕНЦІВ ТА «МІЖНАРОДНА АМНІСТІЯ» ВИМАГАЮТЬ ВІД МВС УКРАЇНИ ПРИПИНИТИ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ПРАВОЗАХИСНИКІВ


Незграбна провокація УБОЗу, який заявив, що перевірка проводиться, нібито, на підставі письмової вказівки МВС «у зв‘язку із поширенням "Вінницькою правозахисною групою " інформації, яка шкодить міжнародному іміджу України», не викликала жодної реакції декоративного та маріонеткового підрозділу МВС України, який повинен контролювати дотримання прав людини українською міліцією. Проте у світі вважають, що подібні «перевірки» загрожують незалежному правозахисному рухові в нашій країні.


Зокрема із засудженням безвідповідальної діяльності МВС виступили впливова правозахисна організація «Міжнародна Амністія» та Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців.


«Стурбованість «Міжнародної Амністії» викликає те, що члени "Вінницької правозахисної групи" можуть зазнавати гонінь за свою легітимну правозахисну діяльність» – говориться в листі Міністру внутрішніх справ України від Директора Програм «Міжнародної Амністії» в Європі та Центральній Азії Галі Гован (Halya Gowan). "Ми нагадуємо українському Уряду, що відповідно до Декларації ООН «Щодо правозахисників» держави мають гарантувати захист правозахисників від будь-якого насилля, погроз, помсти, негативної дискримінації, тиску чи будь-яких інших свавільних дій de facto чи de jure у зв‘язку із законним здійсненням їхніх прав" – зазначено у листі «Міжнародної Амністії».

«Як відомо – "Вінницька правозахисна група" є партнером Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців. [Вона] є дуже активною на протязі багатьох років в царині захисту прав людини і широко знана як авторитетний експерт в захисті прав біженців в Україні та поза її межами» - пише в своєму листі до МВС України Заступника Представника УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та в Україні Фуріо Де Ангеліс (Furio De Angelis). «Тому я хотів би висловити свою стурбованість розвитком подій та сподівання що співпраця між правоохоронними органами України та громадянським суспільством відбуватиметься надалі у дусі конструктивізму та взаємної поваги» - говориться в листі УВКБ ООН.

«Міжнародна Амністія» вимагає від МВС України оголосити причини та правові підстави перевірки МВС України "Вінницької правозахисної групи" а також оприлюднити суть звинувачень, якими було обґрунтовано проведення перевірки УБОЗом "Вінницької правозахисної групи". В своєму листі, копії якого направленої також Міністру юстиції України та Комісару Ради Європи з прав людини Томасу Хаммарбергу, «Міжнародна Амністія» вимагає від Міністра внутрішніх справ України забезпечити аби посадові особи МВС поважали та захищали право правозахисних організацій та інших активістів громадянського суспільства на здійснення своєї діяльності в середовищі, вільному від переслідувань, перешкод та залякувань відповідно до міжнародних стандартів прав людини.

"Вінницька правозахисна група" досі не отримала жодної офіційної інформації від МВС України щодо причин проведення УБОЗом України перевірки її діяльності.

Завантажити лист «Міжнародної Амністії» англійською мовою можна за цим посиланням.

Завантажити лист УВКБ ООН англійською мовою можна за цим посиланням.


Координатор Вінницької правозахисної групи
Дмитро Гройсман
0632208055
0672846450

Немає коментарів:

Дописати коментар